Valve konečne aspoň trochu upratuje bordel na Steame

Valve konečne aspoň trochu upratuje bordel na Steame

Nečestné praktiky už nebudú fungovať.

Asi netreba rozoberať, prečo je na Steam Store taký bordel, aký tam je. Pretože to už je, ako by povedali američania, „beating a dead horse.“ V krátkosti iba poviem, že kombinácia neochoty Valve manažovať si vlastný obchod s nečestnými praktikami niektorých vývojárov a vydavateľov spôsobuje, že v ich obchode je proste bordel.

Asi najlepším príkladom toho je sekcia Popular Upcoming, ktorá bola zneužívaná do smiešnych rozmerov. Fungovalo to asi tak, že vývojári určili dátum vydania hry. Lenže ten bol ďaleko, čiže hra sa nezobrazovala v sekcii Popular Upcoming, nakoľko tam sa zobrazovali iba hry, ktoré mali skorší dátum vydania.

Takže vývojári/vydavatelia spravili jednoducho to, že dátum vydania presunuli na čo najbližší dátum, aby sa hra v tejto sekcii ukázala a následne ho vždy posúvali na neskôr, čo im zaistilo viditeľnosť na hlavnej stránke obchodu, ktorá je kľúčom k úspechu pri menej známych hrách.

Valve tvrdilo, že o situácii vie a plánuje zakročiť. A nastal deň D. a Valve skutočne zakročilo. Podľa informácií Reddit užívateľa HeadlessIvan, ktorý údajne pracuje v indie vydavateľskej spoločnosti, odteraz bude musieť každá zmena dátumu vydania hry prejsť schválením spoločnosti Valve. To znamená, že keď spoločnosť bude chcieť zmeniť vydanie hry, bude musieť kontaktovať Valve a tí zistia, či systém nie je vývojármi zneužívaný.

Takže...jeden problém vyriešený, niekoľko ich ešte zostáva.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk