Epic Store napriek sľubu neponúkne možnosť preloadu pre Borderlands 3

Epic Store napriek sľubu neponúkne možnosť preloadu pre Borderlands 3

 

Ďalšia chýbajúca funkcia.

Ak plánujete kúpu Borderlands 3 na PC pri vydaní hry, tak budete musieť použiť Epic Games Store, či sa vám to páči, alebo nie. A aj keď klient postupne dostáva nové aktualizácie, ktoré prinášajú dôležité funkcie, ako napríklad cloud savy, nie všetko sa stíha tak, ako bolo pôvodne plánované.

Obrovskou skúškou pre službu však bude vydanie práve tejto hry, nakoľko Borderlands 3 patrí medzi najočakávanejšie hry počas tejto jesene. Preto určite zamrzí fakt, že Epic Games Store nebude podporovať preload hry pred jej vydaním.

Potvrdil to šéf Epic Games Tim Sweeney. Podľa neho jednoducho túto funkciu nestíhajú pre túto hru do klienta pred vydaním hry zapracovať.

Ak ste sa teda spoliehali, že hru si stiahnete ešte pred oficiálnym vydaním a následne si ju už len zapnete, tak to tak nebudete môcť spraviť. Čo je horšie, PC verzia hry aj v krabicovej podobe bude pravdepodobne obsahovať iba kľúč na stiahnutie hry bez inštalačného disku (tak ako všetky krabicové verzie hier na EGS), čo len pridá ďalších hráčov, ktorí budú čakať na stiahnutie hry. Dúfajme teda, že to servery Epicu vydržia.

Čo je však celkom čudné je fakt, že podľa roadmapy Epic Games Store má podporovať možnosť preloadu. A Sweeney potvrdil, že funkcia je v obchode zapracovaná, no nie pre veľké tituly ako Borderlands 3.

Vtipné na celej situácii je, že keď bola ohlásená exkluzivita Borderlands 3 na Epic Games Store, tak šéf Gearboxu, Randy Pitchford tento presun obhajoval a na námietky s nedostatočnej kvality klienta odpovedal, že Epic má plán ako dodať do klienta všetko potrebné ešte predtým, ako Borderlands 3 príde. Zdá sa však, že minimálne jednu dôležitú funkciu dodať nestihli.

Borderlands 3 vychádza 13. septembra 2019 na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk