Bývalý šéf id Software oznámil svoj ďalší krok

Bývalý šéf id Software oznámil svoj ďalší krok

 

A ten sa volá konkurencia.

Pred necelým mesiacom ohlásil šéf štúdia id Software Tim Willits, že po 24 rokoch odchádza z tohto legendárneho Texaského štúdia. Už vtedy prezradil, že vie, čo má za lubom, no verejnosť o svojom kroku informoval až včera.

Willits sa totiž stal novým kreatívnym riaditeľom štúdia Saber Interactive. To znamená, že Willits bude veliť piatim vývojárskym tímom, ktoré spadajú pod značku Saber.

„Byť v štúdio 24 rokov. Je veľmi ťažké odísť. Je to ako manželstvo. No videl som ako Saber rastie a expanduje a vedel som, že je správny čas ísť tam.“

„Agilita malých tímov a možnosť robiť veci rýchlo nemôže byť podceňovaná. Nehovorím nič zlé na Bethesdu, to nie – milujem ich. No malé tímy sú vzrušujúce a zábavné. Keď niekto príde s dobrým nápadom, tak sa do toho môžeme pustiť. Keď to nefunguje, vieme to rýchlo zmeniť."

Saber Interactive patrí medzi rastúce vývojárske štúdiá, ktoré síce donedávna pracovali takmer výlučne na remasteroch a portoch (napríklad momentálne pracujú na porte tretieho Zaklínača na Nintendo Switch), tak tento rok sa im podarilo preraziť solídnou kooperatívnou hrou World War Z.

Zdroj: 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk