Kanibalizmus neprípustný: DayZ prejde úpravou, kvôli banu v Austrálii

Kanibalizmus neprípustný: DayZ prejde úpravou, kvôli banu v Austrálii

 

Malá nepríjemnosť.

Populárna hra DayZ sa chystá na vydanie fyzickej verzie hry, lenže počas tohto procesu nastal malý zádrheľ. Hra nedostala požehnanie Austrálskej komisie, ktorá sa zaoberá hodnotením prístupnosti. Tamojšia agentúra je veľmi striktná a veľký problém s ňou mala napríklad séria Saints Row. To prakticky znamená, že hra v takejto podobe nemôže v krajine byť vydaná.

Čo však tento problém spôsobilo? Podľa zistení Kotaku Austrália to bol fakt, že vaša postava môže jesť ľudské mäso a tým sa ozdravovať, čo je vlastne kanibalizmus. Taktiež sa im nepáčilo používanie drog v hre (v hre sa môžete liečiť marihuanou)

Vývojári z českého štúdia Bohemia Interactive tak mali dve možnosti. Buď by vytvorili špeciálnu verziu hry pre Austrálsky trh, alebo zmenia celosvetovú verziu hry. Prvá možnosť by so sebou priniesla ďalšie problémy. Austrálski hráči by museli mať vlastné servery, čo by výrazne znížilo potenciál hry na tamojšom trhu a navyše by sa Bohemia musela starať o dve hry naraz.

Takže štúdio sa rozhodlo pre druhú variantu a podľa hovorcu štúdia momentálne pracujú na tom, aby hru upravili tak, aby vyhovovala tamojšej agentúre: „Nechceme separovať austrálskych hráčov. Chceme aby bolo DayZ miestom, kde sa stretnete s priateľmi a budete si ju vychutnávať bez prekážok a nechceme to meniť. Preto upravujeme globálnu verziu hry, aby spĺňala pripomienky komisie. Hlavným cieľom je, aby sa tieto zmeny nedotkli hrateľnosti a aby neboli týmito zmenami ovplyvnení hráči.“

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk