Radi cheatujete v online hrách? Možno vám niekto ukradol aj vaše osobné údaje

Radi cheatujete v online hrách? Možno vám niekto ukradol aj vaše osobné údaje

Okrem banu aj ďalší trest.

Ak máte vo zvyku získavať pri online hraní nepovolené výhody, tak zbystrite pozornosť. Spoločnosť Sophos totiž zverejnila správu v ktorom tvrdí, že z vášho počítača mohli byť získané vaše osobné údaje. Táto správa sa týka hlavne hráčov Apex Legends a Counter-Strike: Global Offensive.

V mnohých týchto zlepšovákoch, ktoré nazývame cheaty a hacky sa totiž nachádzal malware s názvom Baldr, ktoré úlohou je infikovať počítač a vytiahnuť z neho citlivé údaje, ako napríklad informácie o kreditných kartách, prihlasovanie údaje do služieb ako Battle.net, Steam, Epic Games a aj ďalšie osobné údaje, ktoré sa nachádzajú v počítači.

Podľa spoločnosti Sophos bolo úlohou tohto malware „získať a ukradnúť údaje, dáta z cookies alebo cache, aby bolo možné ich následne predaním speňažiť.“ Nachádzal sa napríklad v softvéri CSGO Aimbot+Wallhack alebo Apex Legends New Cheat 0.2.1.

Po získaní týchto údajov ich tvorcovia Baldru mohli predať na darknete. Spoločnosť navyše prekvapila rýchlosť toho, ako bol tento malware schopný získať tieto citlivé údaje a podľa prieskumu bolo zasiahnutých minimálne 500-600 užívateľov, pričom drvivá väčšina z nich pochádza z Indonézie, Brazílie, Ruska a USA. Najväčšiu popularitu zažil tento softvér v mesiaci máj, no stále putuje pribalený ako prekvapenie v cheatovacích softvéroch.

Takže odhliadnuc od toho, že by ste pri hraní online hier nemali vôbec cheatovať vám radíme, aby ste si dávali pozor.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk