Steam pridal do svojho obchodu novú užitočnú funkciu

Steam pridal do svojho obchodu novú užitočnú funkciu

 

Ocenia ju hlavne majitelia viacerých platforiem.

Vzhľadom na to, aké kvantum hier sa nachádza na Steame, sú veľmi dôležité algoritmy, ktoré hráčovi vedia odporučiť hry o ktoré by mohol mať záujem. A práve do týchto systémov pridalo Valve celkom užitočnú funkciu.

Doteraz vám Steam pri každej hre ponúkal možnosť pridať do zoznamu prianí, sledovať danú hru alebo ju ignorovať. Lenže odteraz je časť „ignorácie“ rozdelená na dva nezávislé segmenty. Prvý znamená úplnú ignoranciu hry, no druhá je označená ako „Played on Another Platform“ (Hral som na inej platforme).

Túto možnosť môžete označiť v prípade, keď vás daná hra zaujíma, no vlastníte ju na inej platforme, či už na konzole, alebo ste ju kúpili cez iný obchod. Vďaka tomu k nej odporúčacie algoritmy Valve pristupujú inak, ako keď vás hra vôbec nezaujíma, čo potvrdil vývojár z Valve, Alden Kroll.

Príklad, kedy je táto funkcia veľmi užitočná je nasledujúci. Máte radi hry na štýl PUBG (Battle Royale), no samotný PUBG vlastníte na konzole Xbox One. Preto nechcete, aby vás Steam cez algoritmy otravoval s PUBG, no zároveň chcete, aby Steam vedel, že máte radi podobné hry. Tak označíte túto možnosť a algoritmus sa upraví.

Zdroj: Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk