G2A vyhralo. Tvorca Subnautica sa ospravedlnil

G2A vyhralo. Tvorca Subnautica sa ospravedlnil

 

A žiadnych 300 tisíc sa nekoná.

Začiatkom týždňa vydalo štúdio Unknown Worlds, tvorcovia hier Subnautica a Natural Selection 2 vyhlásenie v ktorom prakticky vyzvali obchod G2A, aby im vzhľadom na svoj sľub vyplatili čiastku 300 tisíc dolárov. Spoločnosť, ktorá nemá najlepšiu reputáciu medzi indie vývojármi totiž vývojárom sľúbila, že im zaplatí 10-násobok toho, čo minuli na chargeback poplatkoch kvôli predajú kradnutých kľúčov.

G2A zareagovalo tvrdením, že v čase, kedy došlo k predaju kradnutých kľúčov z hry Natural Selection 2 stránka G2A ešte neexistovala a preto vývojári nemajú právo na preplatenie takejto sumy. Navyše obvinili šéfa štúdia Charlieho Clevelanda z osočovania a požiadali ho, aby upravil svoje vyhlásenie, alebo aby sa ospravedlnil.

Ten si nakoniec uznal svoju chybu vo vyhlásení pre web Kotaku: „Vyzerá to tak, že G2A má pravdu. Neboli zdrojom kľúčov, na ktorých sme stratili 30 tisíc dolárov. Vyzerá to tak, že v tom čase ešte nepredávali kľúče, ktoré pochádzajú zo šedého trhu. No odvtedy to robia.“

Napriek tomu, že si Cleveland priznal chybu, podľa jeho slov to na jeho kritike voči G2A nemení nič. Podľa neho je ich biznis model z časti nelegálny. Vadí mu taktiež, že aj napriek žiadosti, aby G2A stiahli z predaja hru Subnautica, tak spoločnosť to nikdy neurobila.

Dokonca aj teraz nájdete Subnauticu v predaji na tejto stránke. Zdá sa však, že konkrétny konflikt o 300 tisíc dolárov je vyriešený.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk