Tvorca Metra potvrdil, že pripravuje scenár pre ďalšiu hru v sérii

Tvorca Metra potvrdil, že pripravuje scenár pre ďalšiu hru v sérii

 

Nejak sa nám to rýchlo zbehlo.

Včerajšia správa vydavateľa THQ Nordic o tom, že štúdio 4A Games pracuje po nedávnom vydaní Metro Exodus na ďalšej hry v sérii prekvapila. Jednak kvôli tomu, že od vydania Exodus ešte toľko času neuplynulo a zároveň kvôli tomu, že špekulácie a informácie naznačovali skôr to, že štúdio svet Metra opustí a pustí sa do vývoja sci-fi hry.

Fanúšikovia kníh a hier však môžu jasať. Ďalšia hra je vo vývoji a čo je ešte lepšie, na tvorbe príbehu sa podieľa aj spisovateľ kníh a tvorca scenára, Dmitry Glukhovsky: „Herná séria Metro pokračuje. Pracujem na príbehu,“ napísal na svojom Instagrame.

Nie je sa čo diviť, že THQ Nordic je naklonené pokračovaniu série. Exodus bol pre tohto vydavateľa najväčším vydaním hry v histórii THQ Nordic a už v máji hra zarobila dostatok peňazí aby pokryla výdavky na vývoj a marketing hry.

Otázkou je teda už len to, či je 4A Games dostatočne veľké štúdio, aby popri ďalšom Metre zvládli aj vývoj spomínanej sci-fi hry, alebo tá musela byť v prospech Metra obetovaná.

A mimochodom. Štúdio okrem toho pracuje aj na novom DLC pre Exodus, ktoré má názov The Two Colonels a bude predstavené na Gamescome.

Zdroj: Instagram

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk