• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Respawn nezvládol nové in-game podujatie v Apex Legends: Nadávky, urážky a hádky s vlastnou komunitou
Respawn nezvládol nové in-game podujatie v Apex Legends: Nadávky, urážky a hádky s vlastnou komunitou

Respawn nezvládol nové in-game podujatie v Apex Legends: Nadávky, urážky a hádky s vlastnou komunitou

Takto sa to nerobí.

Komunita Apex Legends si môže posledné dni zapísať do memoárov ako najväčší „shitstorm“ v histórii hry. Posledné dni boli totiž reprezentované tým, že komunita a vývojári si nevedeli prísť na meno.

Začiatkom týždňa totiž vývojári pridali do tejto populárnej Battle Royale hry Iron Crown Event. Ten pridal možnosť solo hrania a taktiež aj takmer 200$/€ v mikrotransakciách. A vďaka šialenej sume, ktorú musíte na predmety minúť, lootboxom a nemožnosti ich získať hraním sa vývojári dostali pod paľbu kritiky vlastnej komunity.

Aby vývojári trochu napravili reputáciu, rozhodli sa vyhovieť niektorým požiadavkám hráčov. Nemusíte tak otvárať lootboxy na to, aby ste možno dostali predmet, ktorý chcete, ale môžete počkať, pokiaľ sa objaví v dennej ponuke a kúpiť si ho priamo. Vývojári dokonca pridali ospravedlnenie. Tam sa však všetko pekné skončilo.

Členovia komunity, ktorí kritizovali cenu za ktorú sa skiny predávajú a ktorí taktiež kritizovali Respawn za tento event dostali jasný odkaz od producenta hry Drewa McCoya.

Ten označil podujatie ako úspech z hľadiska počtu hráčov a aj zárobkov. Zároveň skonštatoval, že týmto krokom vývojári sami znižujú potencionálny zárobok, no urobili tak, aby uspokojili svoju komunitu.

Následne sa však pustil do komunity. Označil ich za konšpirátorov, keď niektorí vyjadrili názor, že celé toto bolo plánované (vydať brutálne predražené mikrotransakcie a následne znížiť cenu po tom, čo sa komunita hráčov vzoprie). A aby toho nebolo málo pridal aj tieto vyjadrenia:

  • ...som v hernom biznise veľmi dlho na to, aby som si pamätal, že hráči neboli takí hlupáci (ass-hats) smerom k vývojárom a bolo to fajn... (možno to bolo vtedy, kedy štúdio nepredávalo jeden predmet na úpravu za cenu štyroch AAA hier)
  • ...dajte nám možnosť spraviť zmeny a spraviť dobré rozhodnutia. To je všetko. Nebuďte čuráci (dicks). Bolo skvelé zobudiť sa vo štvrtok a vidieť otrasné tweety. Vývojári sú tiež len ľudia...
  • ...existuje kopa dát, ako funguje monetizácia vo free-to-play hre a my sme taktiež robili testy predaja skinov. Počet ľudí, ktorí míňajú peniaze je neskutočne málo a väčšia z vás sa vezie zdarma (slovo freeloaders, ktoré má v angličtine negatívnu konotáciu a označuje človeka, ktorý zneužíva dobročinnosť ostatných ľudí a nedáva nič na oplátku)...

Pridal sa aj komunitný manažér Respawnu Jay Frechette, ktorý označil niektorých členov komunity ako nevďačných a nedospelých.

Asi je jasné, že aj vývojári sú len ľudia a tu ich nervy zjavne nevydržali, no každopádne je asi jasné, že toto im ďalších fanúšikov nepridá. 

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk