Ion Fury schytáva reviewbombing od hráčov kvôli úpravám nekorektných vtipov

Ion Fury schytáva reviewbombing od hráčov kvôli úpravám nekorektných vtipov

 

Hráči nie sú spokojní.

Nostalgicky krásna i herne príjemná strieľačka Ion Fury to opäť nemá ako na ružiach ustlané. Potom, čo prehrala súdny spor s kapelou Iron Maiden a musela tak zmeniť názov hry z Ion Maiden na Ion Fury, dnes schytáva po veľmi kladnom prijatí od hráčov reviewbombing práve od nich samých kvôli prispôsobeniu sa kritike užívateľov webu ResetEra. Tí tvorcov obvinili z homofóbie a urážlivých vtipov prítomných v hre.

Nanešťastie, duo 3DRealms a Voidpoint zareagovalo najhoršie ako mohlo a nepostavilo sa za svoju hru, svoju víziu a hráčov, ktorí prispeli na vývoj v Early Access a svojimi návrhmi a pripomienkami vlastne hru aj formovali. Štúdio totiž stiahlo chvost, zľaklo sa a nepochopiteľne sa za humor v hre ospravedlnilo, čo sa veľkou mierou dotklo fanúšikov hry. O čo išlo? Jeden z užívateľov ResetEry objavil parodické narážky ako značku šampónu OGAY, ktorá narážala na skutočnú značku Olay, alebo slovo fagbag v jednej z tajných miestností. Fagbag v preklade znamená teploš.

Nejde len o ospravedlnenie ako také ale o to, že tvorcovia patchujú hru, aby tieto všetky vtipy z hry odstránili. Práve to rozohnilo hráčov natoľko, až sa súčasný stav hodnotení na Steame zmenil z Mostly Positive (približne 85%) na Mixed s 63%. Aby toho ukloneniu sa priamemu SJW útoku nebolo málo, Voidpoint prispelo sumou 10 000 dolárov neziskovej organizácii The Trevor Project, ktorá je zameraná na ochranu LGBTQ komunity pred rôznymi formami útokov alebo aj pred samovraždami.

Zdroj: Steam, Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk