CD Projekt RED prakticky potvrdil, že vyvíja nového Zaklínača

CD Projekt RED prakticky potvrdil, že vyvíja nového Zaklínača

 

Čítanie medzi riadkami.

CD Projekt RED je momentálne pravdepodobne najväčším nezávislým vývojárskym štúdiom na svete a aj keď mu finančne pomáha aj distribučná spoločnosť GOG tak je treba peniaze na výplaty pre vyše 900 zamestnancov. A to sa dá asi ťažko, keď vydávate jednu hru za 6 rokov.

V polročnej finančnej správe sa preto spomína transformácia, ktorá sa dotkne štúdia CD Projekt RED. Prakticky ide o to, že zo štúdia, ktoré vyvíja jednu jedinú hru sa stane dvoj-herné štúdio, ktoré bude vyvíjať dve AAA hry naraz a vydávať ich tak častejšie: „Migrácia smerom k modelu dvoch herných sérií podporovaných niekoľkými produkčnými líniami nám umožní optimalizovať naše finančné aktivity, potláčať finančné riziká a poskytovať väčšiu istotu zamestnancom, ktorí hľadajú profesionálne naplnenie.“

Čo všetka táto vata teda znamená? Že CD Projekt RED našiel spôsob, ako získať väčšiu finančnú stabilitu a to tým, že expandoval. A to veľké množstvo vývojárov bolo rozdelené na dva tímy, ktoré sa budú venovať dvom sériám. Prvou je logicky Cyberpunk 2077, ktorý má vydanie naplánované na 16. apríla 2020 a druhou je séria Zaklínač. Manažment tak prakticky nepriamo potvrdil, že ich interné štúdio pracuje na ďalšej hre vo svete, kde je hlavnou postavou bielovlasý Zaklínač Geralt.

Taktiež to znamená, že výlet do sveta Cyberpunku nie je plánovaný ako jednorazovka, ale že sa tam tvorcovia plánujú chvíľu zdržať. Predpokladáme však, že to závisí od komerčného úspechu 2077.

A čo sa týka nového Zaklínača? Aj keby bola hra v pokročilých fázach vývoja, je asi jasné, že až do vydania Cyberpunku o nej určite nebude nič počuť, nakoľko sa marketingové sily a aj sily vývojárov sústredia na vydanie tejto očakávanej hry.

Zdroj: CD Projekt RED

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk