Na vrátanie peňazí alebo zmenu platformy Shenmue III budete mať iba 2 týždne

Na vrátanie peňazí alebo zmenu platformy Shenmue III budete mať iba 2 týždne

Malé obmedzenie.

Ešte počas E3 2019 bolo ohlásené, že očakávaná hra Shenmue III bude na PC exkluzivitou pre Epic Games Store. Tento krok naštval veľkú skupinu hráčov, ktorým bola sľúbená Steam verzia a žiadali vrátenie peňazí cez Kickstarter. Štúdio Ys Net to najprv odmietlo, no následne sa tlaku podvolilo a na pomoc pribehla aj spoločnosť Epic Games, ktorá údajne všetky náklady na vrátenie peňazí uhradí.

Teraz priblížili spôsob, ako bude proces vrátenia peňazí fungovať. Všetci, ktorí prispeli na vývoj hry cez službu Kickstarter dostanú formulár, ktorý budú musieť vyplniť a následne bude vaša žiadosť o vrátenie peňazí spracovaná v období od štyroch týždňov po tri mesiace. Lenže na vyplnenie tohto formulára budete mať iba 2 týždne a následne bude možnosť vrátenia peňazí ukončená.

To isté platí pre užívateľov, ktorí si na začiatku vyžiadali ako odmenu za svoje peniaze Steam kľúč hry, no prechodom na Epic Games Store chcú zmeniť PC kľúč za kľúč pre konzolu Playstation 4.

Ani v tomto prípade však z pohľadu PC komunity nepanuje veľká spokojnosť. Tri mesiace čakania na vrátenie peňazí, prípadne na výmenu kľúča z PC verzie na PS4 verziu sa im zdá pridlhá, hlavne vzhľadom na to, že vydanie hry je naplánované na 19. novembra, čiže je pokojne možné, že výmena kľúča sa nestihne uskutočniť do vydania hry. Vidia za tým snahu štúdia odradiť nespokojných hráčov, aby tieto žiadosti vypĺňali.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk