Hanba EA zvečnená. Vydavateľ sa dostal do Guinnessovej knihy rekordov

Hanba EA zvečnená. Vydavateľ sa dostal do Guinnessovej knihy rekordov

Pochybujeme, že by sa tým chcel pochváliť.

Písal sa rok 2017 a kontroverzia ohľadom pay-to-win mikrtoransakcií v Star Wars: Battlefront II bola v plnom prúde. Asi najväčšia výmena názorov existovala na Reddit fórach, kde si komunitný manažéri hry a vydavateľa vymieňali svoje „poznatky“ s nahnevanou komunitou hry.

A v momente, keď sa fanúšikovia hry začali sťažovať na fakt, že si musia zaplatiť za lootboxy, alebo dúfať v RNG odomknutie postáv (alebo hrať vyše 40 hodín na odomknutie jednej postavy) ako Darth Vader či Luke Skywalker v hre, za ktorú zaplatili 60€+, tak to prišlo. Dnes už neslávne známy komentár komunitných manažérov Electronic Arts, ktorý dnes poznáme ako „The Pride and Accomplishment“ komentár a z ktorého vzniklo meme.

Tak práve tento komentár nazbieral počas svojho najväčšieho hejtu neuveriteľných 683 tisíc downvotes a stal sa príspevkom na Reddite s najväčším počtom „palcov nadol.“ A nie o málo. Druhý príspevok v poradí má o takmer 600 tisíc „palcov nadol“ menej.

A tento doslova neuveriteľný úspech rozpoznala aj komisia Guinnessovej knihy rekordov, ktorá ho začlenila do vydania knihy Guinness World Record 2020 ako komentár na Reddite s najviac „palcami nadol.“

Síce sa hovorí, že aj negatívna reklama je reklama, no ťažko povedať, či sa to vzťahuje aj na túto situáciu. Hlavne vzhľadom na to, že primárne kvôli hejtu na Star Wars: Battlefront II sa lootboxami a ich reguláciou začali zaoberať aj tvorcovia legislatív niektorých krajín a lootboxy boli napríklad úplne zakázané v Holandsku a Belgicku.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk