Steam zlepšil algoritmus, aby vám odporúčal lepšie a vhodnejšie hry

Steam zlepšil algoritmus, aby vám odporúčal lepšie a vhodnejšie hry

Už to nebude iba o popularite.

S narastajúcim počtom hier na Steame čelí spoločnosť Valve novým výzvam. Hier je už toľko, že orientovať sa v nich je dosť veľký problém a preto sa na rad dostávajú mocné algoritmy, ktoré by mali užívateľom odporúčať hry podľa toho, aké hry majú v knižnici a aké sú ich obľúbené. Lenže, doteraz až priveľmi záležalo na tom, aby bola hra populárna a práve to sa má zmeniť.

Valve totiž vydalo nový update pre svoj obchod, ktorého úlohou je zlepšiť algoritmus odporúčania hier pre užívateľov. Teraz by sa v sekcii Recommendation Feed mali vyskytovať hry, ktoré sú šité na mieru konkrétneho užívateľa a systém by nemal byť tak ovplyvnený popularitou hry.

Tento systém bol už testovaný na 5% Steam užívateľov a podľa tohto prieskumu sa počet kliknutí na odporúčané hry zvýšil o 15% a počet unikátnych hier, ktoré boli v tejto sekcii zobrazené sa zvýšil o 75%. To Valve presvedčilo, aby ho implementovali pre všetkých používateľov Steamu. 

To všetko niekoľko dní po tom, čo herný vývojár Mike Rose zverejnil analýzu, že v priemere sa počet predaných kópií u jednej hry znížil oproti minulému roku o 70% a výška zisku na vývojára sa znížila o 47%. Lepší systém odporúčaní by mal tento trend zvrátiť.

Zdroj: Valve

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk