Žiaden problém aj bez Steamu: Borderlands 3 na PC láme rekordy

Žiaden problém aj bez Steamu: Borderlands 3 na PC láme rekordy

 

Povzbudí to ďalších?

Večná dilema, či podstúpiť riziko exkluzivity na Epic Games Store je, zdá sa, zodpovedaná. Prakticky pri každej Epic Store exkluzivite argumentujú fanúšikovia Steamu, že daná hra za to „zaplatí“ tým, že ju bude hrať menej hráčov, nakoľko komunita tamojšej služby je oveľa menšia. Ale. Akosi to nefunguje.

Spoluzakladateľ a šéf štúdia Gearbox, Randy Pitchford totiž prezradil, že „peak“ počtu súčasne hrajúcich hráčov Borderlands 3 na Epic Game Store je dvojnásobne väčší ako tomu bolo pri Borderlands 2 na Steame. Táto hra dosiahla tesne po svojom vydaní vyše 123 tisíc hráčov, takže sa dá predpokladať, že Borderlands 3 mal iba na PC vyše štvrť milióna súčasne hrajúcich hráčov.

Ba čo viac, Pitchford v nasledujúci deň prezradil, že počet súčasne hrajúcich hráčov je ešte vyšší ako číslo za predchádzajúci deň takže postupne sa pripíjajú ďalší a ďalší hráči.

Takéto informácie nepochybne pomôžu vývojárom ktorí váhajú nad možnosťou ísť do Epic Store exkluzivity, pretože sa báli menšej komunity. Táto informácia hovorí jasne. Ak je hra kvalitná, tak hráči za ňou pôjdu kdekoľvek. A to aj napriek tomu, že mnohí hráči hlásia výrazné problémy s hrou.

Zároveň to ukazuje, ako hladný po pokračovaní musia byť fanúšikovia a hra bude nepochybne patriť k tomu najpredávanejšiemu v tomto roku.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk