Špehuje vás Borderlands 3 aj keď nehráte hru?

Špehuje vás Borderlands 3 aj keď nehráte hru?

 

Celkom vážne obvinenia.

PC verzia Borderlands 3 je exkluzívnou na Epic Games Store. PC verzia Borderlands 3 obsahuje anti-tamper ochranu Denuvo. Mnoho hráčov nemusí ani jedno ani druhé. Otázkou však je, či je potrebné zachádzať až tak ďaleko.
Ako každú PC hru, aj Borderlands 3 sa snažia na zúbok pozrieť tvorcovia crackov. A ak si pozriete status Borderlands 3 na stránke Crackwatch.com, tak zatiaľ neboli úspešní.

Prečo? Jeden z užívateľov, ktorí sa snažia crack vytvoriť o tom napísal príspevok na sociálnej sieti Twitter, kde vzniesol voči Gearboxu, Take 2 a spoločnosti Epic Games celkom vážne obvinenia. Podľa neho používa Borderlands 3 Denuvo v takej forme, ktorú je veľmi ťažké prelomiť. Tvrdí totiž, že hra pri dekrypcii súborov, ktoré zabezpečujú, či hráte legálnu verziu hry vyžaduje konštantné 2 MBit/s upload pripojenie.

Navyše k tomu pripojil aj dohady, že exe súbor Borderlands 3 obsahuje keylogger, ktorý má zabrániť tomu, aby bolo s týmto súborom manipulované a aby sa tým pádom zabránilo vytvoreniu cracku pre hru.

Keylogger (ktorý skôr poznáte v súvislosti so spywarom) by však určite nebol dobrou správou pre nikoho. Hlavne v kombinácii so šialenými teóriami, že Epic Games poskytuje dáta o svojich užívateľoch čínskej spoločnosti Tencent, ktorá vlastní 40% podiel v Epic Games.

Tento užívateľ však nebol jediný, ktorý si všimol, že Borderlands 3.exe vyžaduje konštantný upload a preto sa začali po internete šíriť teórie o keyloggeroch a rôznych spyware softvéroch, ktoré zberajú dáta o užívateľoch. Streamer Flare2V dokonca tesne po spustení hry zistil, že práve kvôli požiadavke na upload nedokáže hru vôbec streamovať a poskytol aj dáta, ktoré dokazujú, že Borderlands3.exe je tak trochu nenažraný.

Údajne však potreba uploadu exe súboru pri streamovaní hry súvisí s Echo Extension pre Twitch, ktorý Gearbox pred vydaním hry promoval a ktorý má umožniť novú formu interakcie medzi streamerom a jeho fanúšikmi.

Či to však upokojí konšpiračné teórie, to nevieme. Vyzerá to však tak, že môžeme naďalej pokojne spávať.

Zdroj: Twitter/Twitch/Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk