Football Manager 2020 bude šetrný k životnému prostrediu

Football Manager 2020 bude šetrný k životnému prostrediu

 

Zelená je tráva, futbal to je hra.

Hovorí sa, že keď chceme zachrániť planétu, tak musíme začať od seba. Asi najideálnejšie by bolo úplne skončiť s kúpou krabicových verzií hier, ale niekto si rád privoniava k novej hre. Takže štúdio Sports Interactive zareagovalo a chce, aby jeho príklad nasledovali aj ostatní.

Krabicová verzia Football Manager 2020 (minulý rok sa predalo vyše 300 tisíc kópií) bude totiž zabalená v Polyethyléne s nízkou hustotou (LDPE), ktorý je vysoko recyklovateľný. A samotná krabička bude vyrobená zo 100% recyklovateľného kartónu a obal bude vytlačený za pomoci rastlinného atramentu. Manuál bude taktiež z recyklovateľného papiera.

Vývojári tvrdia, že takéto balenie je síce o 30% drahšie ako štandardné herné balenie, no dodali, že im je to jedno, pretože niektoré veci sú proste dôležitejšie.

Zároveň vyzvali ostatné spoločnosti, aby nasledovali ich príklad a hlavne aby výrobcovia konzol (Sony, Microsoft, Nintendo), ktorí určujú vzorový obal pre hry na konkrétne platformy urobili v budúcej generácii „zelený krok.“

Football Manager 2020 vychádza v novembri tohto roka na PC.

Zdroj: Youtube/GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk