Ďalší fail Shenmue 3: Môžete požiadať o Steam kľúč, ale možno ho nedostanete

Ďalší fail Shenmue 3: Môžete požiadať o Steam kľúč, ale možno ho nedostanete

 

Veci zjavne nejdú podľa plánu.

Možno si v štúdiu Ys Net chceli užiť príjemné prázdniny, no nakoniec bolo leto nočnej mory. A za všetko môže jednoduché ohlásenie exkluzivity Shenmue 3 pre službu Epic Games Store. Nakoľko vývoj hry bol financovaný cez Kickstarter a mnoho hráčov do hry investovalo pre sľub Steam kľúča, považovali túto exkluzivitu za zradu.

Po chvíli, kedy Ys Net trval na tom, že peniaze vracať nebude nakoniec zmenil názor a prezradili, že hráči si budú môcť vymeniť Epic Store kľúč za PS4 verziu, alebo za Steam kľúč, no s vedomím, že ho dostanú až po vypršaní exkluzivity na Epic Games Store. Alebo posledným riešením by bolo vrátenie peňazí.

Podporovateľom hry tak ponúkli dotazník v ktorom môžu zmeniť formu podpory hry, no s týmto dotazníkom prišla zaujímavá informácia. Je totiž pokoje možné, že hráči, ktorí si zažiadajú o Steam kľúč ho možno vôbec nedostanú: „Žiadosti o Steam kľúče budú v dotazníku prijaté, no existuje tu možnosť, že Steam kľúče nebudú distribuované. Všetko to závisí od rokovaní so spoločnosťou Valve. Keď sa rokovania skončia, tak vás o výsledku informujeme.“

Problém spočíva v tom, že dotazník musí byť vyplnený do 3. októbra a nevyzerá, že by sa rokovania do tejto doby skončili. Preto je dosť možné, že aj keď požiadate o Steam kľúč, tak sa k nemu nakoniec vôbec nedostanete.

Dúfame teda, že Ys Net sa táto exkluzivita vyplatila. Pretože toľko chaosu okolo vydania hry sme nevideli už veľmi dlho.

Shenmue III príde 19. novembra na PC a Playstation 4.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk