Nejde vám to vo Fortnite? Epic vám na pomoc posiela botov

Nejde vám to vo Fortnite? Epic vám na pomoc posiela botov

 

Aby ste sa cítili, že ste šikovnejší, ako v skutočnosti ste.

Batman prišiel do Fortnite, o čom sme písali ešte minulý týždeň, no neprišiel iba on. Tvorcovia totiž ohlásili, že spolu s príchodom ochrancu Gothamu pripravili update v10.40, ktorý toho prinesie celkom dosť. Hlavne „pod kapotou.“

Vývojári sa totiž konečne odhodlali priniesť zmeny to matchmakingu po ktorých komunita už dlhú dobu volala: „Od kedy sme spustili Battle Royale stratégia pri matchmakingu sa nemenila. Rôznorodosť hráčov z hľadiska skillu sa však za ten čas veľmi zmenila. V Aréne používame hype-based matchmaking, ktorý má zabezpečiť čo najlepšie možné pripojenie.“ A práve to sa trochu upraví. Podľa slov vývojárov budú totiž hráči spájaní aj na základe skillu a teda je vyššia šanca, že počas hrania narazíte na protihráčov, ktorí sú podobne šikovní, ako vy.

Táto zmena bude aplikovaná postupne a Epic bude monitorovať, aké zmeny to prinesie.

Okrem toho štúdio pridáva do hry botov, ktorí sa podľa ich slov budú správať rovnako ako normálni hráči a ich úlohou je pomôcť hráčom zlepšiť sa v hre. Preto sa budú vyskytovať hlavne v zápasoch v ktorých sú hráči s nižším skillom a s pribúdajúcou úrovňou hier bude ich počet menší a menší. A samozrejme v competitive playliste nebudú vôbec.

Vydanie updatu 10.40 je naplánované na začiatok budúcej sezóny a nakoľko sezóny trvajú 10 týždňov, tak dobrý odhad je začiatok októbra. 

Zdroj: Epic Games

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk