Ninja podporil správnu vec počas Francúzskeho Z Eventu

Ninja podporil správnu vec počas Francúzskeho Z Eventu

 

Americký streamer poslal tučný donate na charitatívny stream.

Streamovanie samo o sebe je super vec, dokážete si popri hraní celkom pekne privyrobiť a tí lepší sa môžu posunúť na level, kedy sa tým uživia naplno. Má to ale aj druhú stranu mince. V koži streamera máte istý typ zodpovednosti v podobe komunity, častokrát detí, ktoré sa ľahko nechajú ovplyvniť práve Vami a Vašimi rozhodnutiami. Americký streamer Ninja sa preto rozhodol spraviť jedno veľké gesto.

Ninja počas streamu s názvom Z Event, sa rozhodol podporiť donate goal na 3 000 000€ tým, že sám poslal 26 000€, čo je v americkej mene okolo 29 000$. Celé sa to konalo od 20. do 22. septembra vo francúzskom Montpellier. Tento charitatívny stream, alebo lepšie povedané herný maratón, sa tento rok organizoval pre vyzbieranie peňazí na Pasteurov inštitút, čo je francúzska nezisková nadácia na výskum mikroorganizmov, rôznych chorôb a vakcín. Na streame, ktorý sa vysielal na Twitchi, sa vystriedalo až 55 streamerov, známe mená ako ZeratoR, Gotag, Squeezie a mnoho ďalších, ktorí to spolu ťahali celkom 54 hodín. Na stream sa prišlo celkom pozrieť cez 500 000 sledovateľov, pričom sa podarilo vyzbierať až 3 510 810€, a na záver sa vyjadril aj samotný prezident Emmanuel Macron na svojom Twitteri.

“55 francúzskych hráčov cez víkend vyzbieralo viac ako 3 milióny euro pre Pasteurov inštitút. Ste inšpiratívni a dokazujete nám, že je možné podporiť všetko v čo veríme. Dobrá práca #ZEvent2019 !”

Emmanuel Macron

Napadá nás ešte otázka, či je toto gesto také nezištné, nakoľko Ninja pred nedávnom prestúpil na Mixer, čo je streamovacia platforma patriaca pod Microsoft, a predsa ešte nemá takú základňu sledovateľov. Každopádne gesto zo strany Ninju schvaľujeme a dúfame, že herná komunita bude naďalej podporovať dobročinné akcie.

Zdroj: GAMEBYTE

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk