Biznis svinstvo od Activisionu a Sony: Call of Duty na Xboxe a PC bude „orezanou hrou“

Biznis svinstvo od Activisionu a Sony: Call of Duty na Xboxe a PC bude „orezanou hrou“

 

Exkluzíííííívny obsah.

Okay. Bez ohľadu na to, akú platformu máte doma, alebo preferujete, asi sami uznáte, že časovo exkluzívny obsah je hlúposť nad hlúposti. Jednak hre vôbec nepomáhajú (napríklad časovo exkluzívny obsah v Destiny 2 v podobe Striku nemohol byť nikdy v sekcii Nightfall strikov atď.) a zároveň...kto by si kupoval konzolu kvôli ročnej exkluzivite na určitý obsah?

Napriek tomu však niektoré spoločnosti vyznávajú politiku toho, že hráči na niektorých platformách sú pre nich menejcenný, čím pozdravujem Activision, ktorý si po včerajšku zaslúži medailu. Totižto, už niekoľko rokov sú DLC a eventy v Call of Duty sérii časovo exkluzívne pre konzolu Playstation 4. Väčšinou však ide o niekoľko dní, prípadne týždňov. Je to síce otravné, ale dá sa s tým vyrovnať. Toto už je však tak trochu cez hranicu.

Počas včerajšieho State of Play totiž tvorcovia Call of Duty odprezentovali nový príbehový trailer pre Call of Duty: Modern Warfare, ktorý určite poteší nie len dlhoročných fanúšikov série. Následne však mnohí z nich dostali facku.

Tvorcovia totiž ohlásili, že Special Ops Survival Mode bude exkluzívny pre Playstation 4 verzie hry a to jeden celý rok. Áno, hráči na ostatných platformách budú musieť počkať do 1. októbra 2020, aby si tento obsah mohli zahrať. V čase, keď tu bude nové Call of Duty a Modern Warfare bude opäť raz irelevantný.

Spec Ops mód je návratom kooperatívneho hrania do série, ktoré si môžete pamätať ešte z čias Modern Warfare 2. Sú to krátke skriptované misie určené pre viacerých hráčov, no môžu byť hrané aj sólo. A Survival Mode je špeciálna odnož Spec Ops, ktorá je vlastne Horde módov v Call of Duty. Tak presne toto si hráči na Xbox One a PC budú môcť zahrať až 2020. A podľa informácií z prostredia vývoja hry tvorí Survival Mode polovicu obsahu Spec Ops módu. 

Call of Duty: Modern Warfare vychádza 25. októbra na Playstation 4. Orezanú verziu hry si budete môcť kúpiť na PC a Xbox One.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk