Hry Lost Viking: Kingdom of Women sa dočkáme na PC v priebehu budúceho roka

Hry Lost Viking: Kingdom of Women sa dočkáme na PC v priebehu budúceho roka

Každopádne to vyzerá tak, že sa nám oplatí počkať.

Vývojári zo spoločnosti ForestLight Games, v spolupráci s vydavateľom Ultimate Games S.A. odkazujú, že hry Lost Viking: Kingdom of Women sa tohto roku určite nedočkáme. To samozrejme nemusí byť vôbec na škodu veci, ak sa hre dostane poriadna starostlivosť a samotný finálny produkt bude stáť za to. ForestLight Games je nové poľské štúdio, ktoré tvoria skúsení vývojári, v minulosti spolupracujúci na rôznych iných projektoch.

Lost Viking: Kingdom of Women môžeme charakterizovať ako survival adventúru s RPG prvkami, ktorá bude hrateľná z pohľadu tretej osoby. Hra opisuje príbeh Vikinga a vlka, ktorí budú čeliť rôznym veľkým výzvam, ktoré bude pokrývať rúško tajomstva. Podľa slov vývojárov sa môžeme tešiť na gameplay, ktorého hlavnú náplň bude tvoriť boj o prežitie a prepracovaný a rozsiahly systém craftovania. To celé bude zaobalené do štýlovej 3D grafiky.

Hra bude zasadená do prostredia stredovekej východnej Európy, pričom hlavnými postavami budú Ragnald a vlk s menom Raga. S nimi sa vydáme na expedíciu, spolu so skupinou Vikingov, ktorí sa dostanú do pasce, nastraženej nemilosrdnými bojovníkmi z Kingdom of Women. Ragnaldovou úlohou bude nájsť svoju rodinu, pričom počas svojej cesty bude čeliť nebezpečnej a neznámej realite.

Art director a level designer pripravovaného herného titulu, Maciej Szymaś, približuje projekt verejnosti nasledovným vyjadrením:

„Hra, ktorú tvoríme odkazuje na mnoho historických období. Disponovať bude špecifickou architektúrou, objektami, oblečením, prírodou atď. Samotná história pritom odkazuje na stredoveké legendy. Toto dobrodružstvo nebude jednoduché, ale Ragnald v ňom nebude sám. Sprevádzať ho bude vlk, Vikingov najlepší priateľ. V mnohých situáciach bude zohrávať zvierací pomocník kľúčovú ulohu, z tohto dôvodu sa bude musieť hráč o svojho spoločníka dobre postarať.“

Nižšie si môžete pozrieť oficiálny trailer, ktorý nám v stručnosti predstaví, na čo sa môžeme tešiť.

Hry Lost Viking: Kingdom of Women by sme sa mali dočkať na PC (Steam), na prelome druhého a tretieho kvartálu budúceho roku. Dianie okolo hry budeme sledovať a keď sa dozvieme niečo nové, budeme vás informovať.

Zdroj: thegg.net

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk