Saints Row 2 na PC bude po 10 rokoch opravený

Saints Row 2 na PC bude po 10 rokoch opravený

 

Prečo to trvalo tak dlho?

PC port Saints Row 2 bol jednoducho zlý. A tom netreba polemizovať, konverzovať a ani nič ďalšieho. Je to proste nevyvrátiteľný fakt. Odhliadnuc od katastrofálneho výkonu, ktorým sa prezentoval pri vydaní v roku 2009 je dodnes plný bugov. Lenže štúdio Volition nemohlo hru opraviť, ani keď chcelo. Pretože zdrojový kód hry sa jednoducho stratil.

Včera sa však počas streamu členovia štúdia podelili s potešujúcou správou, že sa im podarilo ho nájsť a vývojári tak už teraz pracujú na tom, aby opravili port 10 ročnej hry a aby túto opravu vydali na Steame. Skvelé je na tom to, že opravu už vlastne ani nikto neočakával a vývojári si za túto snahu zaslúžia uznanie (aj keď hra nemala byť v takom stave vôbec vydaná).

Okrem toho, že hra bude prenesená zo systému Gamespy do systému Steamworks, tak sa dočká aj exkluzívnych DLC, ktoré boli doteraz vydané iba v konzolovej verzii.

A kde sa teda nachádzal zdrojový kód hry? Po tom, ako zbankrotoval vydavateľ hry, spoločnosť THQ, tak sa všetky jeho pozostatky sa dostali do dražby. A niekde v tomto procese sa zdrojový kód hry údajne stratil. Našťastie ho však štúdio od niekiaľ vyhrabalo a môže ho prepracovať do vhodnej podoby.

Zatiaľ však neprezradili, kedy máme očakávať túto opravenú verziu hry.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk