• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Tvorcovia Satisfactory: Hejt kvôli Epic Store exkluzivite prišiel od „hlučnej minority“ hráčov
Tvorcovia Satisfactory: Hejt kvôli Epic Store exkluzivite prišiel od „hlučnej minority“ hráčov

Tvorcovia Satisfactory: Hejt kvôli Epic Store exkluzivite prišiel od „hlučnej minority“ hráčov

 

Epic sa údajne snaží o dobrú vec.

Bola jednou z prvých hier, ktorá ohlásila exkluzivitu na Epic Games Store a tým pádom si to zlizla prakticky najviac. Reč je o hre Satisfactory od štúdia Coffee Stain Studios. Vývojárov zasypalo mnoho hráčov urážkami, vyhrážkami a Epic je odvtedy v ich očiach symbolom podrazáckych praktík a údajne je taktiež proti hráčom a popiera voľnosť PC trhu.

Lenže, podľa jednej z vývojárok hry Nathalie Verwei stála táto exkluzivita za všetok tento hnev hráčov: „Myslím si, že pre indie štúdio je skvelé mať isté zabezpečenie. To že môžete vytvoriť čo najlepšiu hru a nemusíte sa popritom starať o finančné deadliny. Samozrejme, že sme museli čeliť spätnej väzbe nahnevaných hráčov, no myslím si, že to bola hlučná minorita hráčov.“

„Epic sa snaží spraviť niečo dobré pre herných vývojárov a pre seba, aby sme my mohli dodávať kvalitnejšie produkty z čoho koniec-koncov profitujú hráči.“

Postupne sa k Satisfactory pridávali ďalšie hry a v dnešnej dobe má Epic v obchode niekoľko desiatok hier, ktoré si nemôžete kúpiť v inom obchode, alebo si ich budete môcť kúpiť, ale až po vypršaní časovej exkluzivity. Navyše sa zdá, že to predajom hry až tak nevadí, nakoľko Satisfatory predal pol milióna kópií počas prvých troch mesiacov, vďaka čomu sa hra stala najúspešnejšou v histórii štúdia.

A podobné skúsenosti zdieľajú aj ostatní vývojári, ktorí sa rozhodli pre exkluzivitu. Zdá sa teda, že jediné čo je potrebné, je mať hrošiu kožu počas niekoľkých dní po ohlásení a po tom, čo sa odporcovia Epic Games Store „vybúria“ tak môžete žiť pokojne ďalej.

A treba určite priznať aj fakt, že finančná stabilita je pre mnohé z týchto štúdií neoceniteľnou vecou, ktorá za to proste stojí.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk