Chystá Bioware vypustenie nových informácií o Dragon Age (4)?

Chystá Bioware vypustenie nových informácií o Dragon Age (4)?

 

Vhodná oslava 10. výročia vzniku série.

Včera uplynulo presne 10 rokov od vzniku série Dragon Age, pretože 3. novembra 2009 bola vydaná úžasná RPG hra Dragon Age: Origins, ktorá si získala srdcia kritikov (priemer na Metacritic je 91) ale aj hráčov. Výsledkom úspechu hry boli rôzne expanzie a rozšírenia, no hlavne dvojica pokračovaní: Dragon Age 2 a Dragon Age: Inquisition.

A už od decembra minulého roka vieme, že Bioware má vo vývoji ďalší diel tejto populárnej série. A vyzerá to tak, že nové informácie o hre sa možno dozvieme už čoskoro. Oficiálny Twitter účet Bioware totiž uverejnil tweet pripomínajúci si 10. výročie série na konci ktorého prišiel oznam, že 4. decembra 2019 sa bude konať komunitná párty na oslavu série. Tweet je zakončený slovným spojením Dragon 4ge Day a fanúšikovia sa hneď začali tešiť, že sa dozvieme prvé informácie o chystanej hre.

O nej zatiaľ vieme niekoľko vecí. V prvom rade to, že ide o druhú verziu Dragon Age 4. Prvá s kódovým označením Joplin bola zrušená, pretože členovia tímu boli presunutí, aby pomohli dokončiť Anthem. Následne sa započal vývoj novej verzie hry s kódovým označením Morrigan, ktorá bola predstavená na minuloročnom VGA.

Rovnako vieme to, že nový Dragon Age neuvidíme skôr ako v roku 2022 a presne kvôli tomu, sme celkom skeptický pokiaľ ide o zverejnenie nových informácií o hre. Bioware sa už na takýchto skorých odhaleniach niekoľkokrát popálilo a ťažko povedať, či sa o to pokúsia znova. Skôr to považujeme za zbožné prianie fanúšikov. Uvidíme však, ako sa to nakoniec vyvinie.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk