Ďalšia žaloba za leaknutie 2. kapitoly Fortnite je na svete

Ďalšia žaloba za leaknutie 2. kapitoly Fortnite je na svete

 

Poriadne si tým zavaril.

Epic sa s leakermi nemazná. Hlavne keď vyzradia niečo, čo malo zostať skryté ako tajomstvo a prekvapenie pre fanúšikov. A to aj napriek tomu, že začiatok 2. kapitoly Fortnite bol obrovskou hernou udalosťou, ktorú sledovali milióny hráčov. Preto firma podnikla právne kroky voči jednému testerovi, ktorý vyzradil existenciu 2. kapitoly a teraz sa k tomu pripája druhá žaloba.

Obeťou je Lucas Johnston, ktorý pracoval pre spoločnosť Keyword Studios, ktorá mala na starosti testovanie novej kapitoly Fortnite pred jej vydaním. Lenže počas testovania, konkrétne 30. augusta si spravil screenshoty hry a následne ich 12. septembra zavesil na Fortnite Competitions fórum. Hneď na ďalší deň bol prepustený aj keď úprimne nevieme, ako našli vinníka tak skoro.

Johnston priznal, že si screenshot urobil a následne si ho aj poslal na mail, no popiera, že by ho zverejnil na stránkach Fortnite Competitions. Nepomohlo mu to. Epic od neho žiada odškodné vo výške 85 tisíc dolárov za porušenie NDA (Non-disclosure agreement).

Epic argumentuje podobne ako minulý mesiac v prípade Ronalda Sykesa. Predčasné leaky narušili plány spoločnosti a zničili moment prekvapenia, ktorý bol pre komunitu plánovaný. A to je pre spoločnosť veľký problém.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk