Vydavateľ Rune II o zatvorení Human Head: „Je to pre nás šokujúca správa“

Vydavateľ Rune II o zatvorení Human Head: „Je to pre nás šokujúca správa“

 

Asi ich to prekvapilo rovnako, ako aj nás.

O krachu štúdia Human Head sme vás už informovali. A ak ste si správu nestihli prečítať, tak vás odporúčame najprv na článok nižšie. Následne sa môžete vrátiť späť.

V jeho závere sme špekulovali o budúcnosti hry Rune II, ktorú štúdio vydalo iba jeden deň pred vyhlásením krachu. Automaticky sa predpokladalo, že vývojári videli úvodné predaje hry na Epic Games Store a zistili, že to nedajú a tak sa rozhodli pre takýto odchod.

Ten bol tak náhly, že prekvapil dokonca aj vydavateľa Rune II, spoločnosť Ragnarok: „Human Head Studios oznámili, že zatvárajú štúdio a hneď zakladajú nové. Je to pre nás šokujúca správa, keďže pracovali na vývoji hry Rune II. Dozvedeli sme sa o tom vtedy, keď aj verejnosť.“

„Human Head mali dlhodobú zmluvu s vydavateľom hry, spoločnosťou Ragnarok aby podporovali hru novým obsahom. Pracujeme teraz na tom, aby sme opravili všetky problémy s hrou a zároveň vybudovali tím, ktorý si zoberie na starosti podporu Rune II. Ďakujeme za trpezlivosť.“

Vydavateľ hry Ragnarok dokonca tvrdí, že vydanie hry bolo komerčným úspechom, ktorý prekonal ich očakávania a preto je náhle uzatvorenie štúdia Human Head a jeho efektívne premenovanie veľkou záhadou. Teraz to skôr vyzerá ako nečakaný útek vývojárov od projektu a prechod pod krídla veľkého vydavateľa, spoločnosti Bethesda.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk