Valve vysvetlilo, prečo je nový Half-Life exkluzivitou pre VR platformy

Valve vysvetlilo, prečo je nový Half-Life exkluzivitou pre VR platformy

 

Víziu hry nie je možné preniesť na klávesnicu a myš.

Dobrá správa: Valve ohlásilo novú Half-Life hru! Trochu horšia správa (pre mnohých): Pôjde o VR exkluzívnu hru. Výsledkom sú zmiešané pocity u mnohých fanúšikov, ktorí od prvej masívnej Valve hry za veľmi dlhú dobu čakali, že si ju budú môcť užiť „klasickým spôsobom.“

Nevadí. Veď je mnoho hier, ktoré ponúkajú aj VR a aj klasický mód a Half-Life: Alyx bude určite z jednou z nich...alebo nie?

Pravdepodobne nie. Vývojárov hry totiž vyspovedal herný kritik a producent The Games Awards Geoff Keighley a vyzerá to tak, že Half-Life: Alyx non-VR verzie sa pravdepodobne nikdy nedočkáme.

„Chceli by sme dodať aj verziu, ktorý by ste mohli hrať s klávesnicou a myšou. No projekt začal ako preskúmavanie možností VR platformy a keď sme si uvedomili všetky možnosti interakcie, ktoré vďaka VR môžeme preskúmať a čím viac sme tieto možnosti preskúmavali tým viac sme si uvedomovali, že tento projekt nie je možné preniesť späť na klávesnicu.“

Ďalším dôvodom je sledovanie pohybov hlavy, ktoré je integrované priamo do zážitku hry. A ten sa nedá preniesť na klasický spôsob hrania a tým pádom hra nemôže fungovať bez VR. „Typ interakcií ktoré v hre máme proste nie je možné preniesť na myš a klávesnicu,“ prezradil Dario Casali, pričom ako príklad uviedol možnosť nakuknutia cez dvere, hodenia granátu a držanie dverí.

Ďalší dôvod je pragmatický. Valve chce, aby bola ich VR technológia úspešná a na to potrebujú hry, ktoré im túto technológiu predajú. A presne preto príde Half-Life: Alyx exkluzívne na Steam VR kompatibilné headsety v marci 2020.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk