Zlá správa: Cyberpunk 2077 bude pravdepodobne mať mikrotransakcie

Zlá správa: Cyberpunk 2077 bude pravdepodobne mať mikrotransakcie

 

Dobré správy: Budú iba v multiplayeri a údajne nebudú agresívne.

Asi každý kto pozná poľské štúdio CD Projekt RED vie, že toto štúdio patrí medzi najférovejšie v AAA hernom biznise. Žiadne „bullshit“ predobjednávkové DLC, žiadne rozsekávanie obsahu, ktorý je následne predávaný ako DLC a v neposlednom rade žiadne mikrotransakcie. Teda, tak to bolo doteraz. Lenže zdá sa, že sa to o chvíľu zmení.

Počas prezentácie svojich finančných výsledkov akcionárom spoločnosti totiž dostal finančný šéf štúdia Piotr Nielubowicz otázku týkajúcu sa monetizácie ich očakávanej RPG hry Cyberpunk 2077. A ten naznačil, že v hre sa dočkáme mikrotransakcií: „Keď sa bavíme o monetizácii v multiplayeri Cyberpunku 2077, veríme, že je príliš skoro dávať akékoľvek detaily alebo rozprávať sa o nej. Projekt v ranej fáze vývoja. Experimentujeme, pretože je to naša prvá multiplayerová hra a preskúmavame rôzne možnosti (týkajúce sa monetizácie). Takže podrobnosti vám neviem poskytnúť.“

Šéf CD Projektu Adam Kiciński však v zapätí prezradil: „Do tejto časti hry zvažujeme pridanie mikrotransakcií,“ pričom samozrejme narážal na multiplayerovú časť hry. Jedným dychom však dodal, že v prípade, že by sa v hre vyskytli, tak budú prítomné vo veľmi premyslenej podobe a tak, aby poskytli veľké množstvo obsahu za minuté peniaze.

Samotný multiplayer však bude do hry pridaný až po jej vydaní ako DLC, ktoré bude pre všetkých hráčov zdarma. Okrem toho má CD Projekt RED v pláne vydať aj veľké expanzie pre kampaň jedného hráča.

Každopádne, ak sa mikrotransakcie do hry dostanú, tak tento Tweet nebude mať až tak dobrú povesť

...alebo tento

Nakoľko je však celý multiplayer ešte v raných fázach vývoja, je možné, že nakoniec sa žiadne mikrotransakcie konať nebudú.

Cyberpunk 2077 má naplánovaný dátum vydania na 16. apríla 2020 na PC, Xbox One, Playstation 4 a Google Stadia.

Zdroj: Gry-online.pl
  • Black Friday na ProGamingShop.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk