R.I.P Steam Ovládač. Valve predalo posledné kusy a končí s ovládačom

R.I.P Steam Ovládač. Valve predalo posledné kusy a končí s ovládačom

 

Ten sa veľmi nevydaril.

Steam výpredaj sa včera začal a keby ste o ňom chceli vedieť viac, tak kliknite na odkaz nižšie, ktorý vás zavedie do sveta nízkych cien.

V zozname predávaných sa však nachádza/nachádzal aj jeden veľmi zaujímavý artikel. Valve sa totiž rozhodlo poskytnúť obrovskú zľavu na svoj Steam Controller, ktorý predával za ťažko uveriteľných 5,50€ (+ poštovné). K tomu pripojila spoločnosť upozornenie, že ide o limitovanú akciu do vypredania zásob, ktoré sa už medzičasom stihli aj vypredať (bolo to skutočne rýchle).

Valve totiž ukončuje výrobu a podporu tohto produktu, takže jediný spôsob, ako sa k nemu odteraz budete môcť dostať bude kúpiť si používaný, alebo počkať na niekoho, kto si nakúpil niekoľko kusov a bude ich predávať.

Steam Controller iba podtrhol veľký neúspech Valve, pokiaľ ide o tzv. Steam Machines iniciatívu, ktorá vznikla ešte v roku 2015. Valve sa touto iniciatívou snažilo dostať do obývačky svojich zákazníkov a prakticky tak nahradiť štandardné konzoly. No prešlo niekoľko rokov a po ukončení podpory Steam Linku sa ukončuje aj podpora Steam ovládača.

Ten priniesol niekoľko zaujímavých a originálnych prvkov, pričom asi tým najdôležitejším bolo nahradenie analógových páčok trackpadmi, čo na jednej strane uľahčovalo hranie určitých žánrov hier (najmä stratégií), no na strane druhej to pôsobilo celkom zvláštne. A zjavne sa neuchytil, čo si uvedomilo aj Valve.

Zdroj: Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk