Väčšina Steam užívateľov vôbec nespĺňa nároky, aby si zahrali Half-Life: Alyx

Väčšina Steam užívateľov vôbec nespĺňa nároky, aby si zahrali Half-Life: Alyx

 

Odhliadnuc od toho, že potrebujete VR set.

Zdá sa, že nedávno ohlásená Half-Life hra bude pre mnohých tvrdým a hlavne drahým orieškom. Hra je totiž exkluzívna pre Steam VR systémy, čo znamená nie len to, že si budete musieť kúpiť VR set, kde sa suma môže pokojne vyšplhať aj nad 1000€, ale aj to, že hardvérové nároky na rozbehnutie hry sú dosť brutálne.

Ak sledujete naše pravidelné prehľady Steam hardvérových štatistík, tak ste si asi všimli, že iba mizivé množstvo Steam užívateľov vlastní niektorý z VR setov. Najpopulárnejším je Oculus Rift, ktorý vlastní 0,38% užívateľov, pričom nedávno vydaný Valve Index vlastní iba 0,05% používateľov. Takže je zrejmé, že ak bude Half-Life: Alyx práve tou hrou, ktorá prinesie VR systémy viac do mainstreamu, tak veľké množstvo fanúšikov hry bude na Vianoce kupovať práve nové VR sety.

Tam sa však investície ani zďaleka nekončia. Podľa výskumu užívateľov Steamu totiž iba 37% hráčov vlastní grafické karty, na ktorých je možné rozbehnúť VR technológie (rebríček bol zostavený z TOP 50 najpoužívanejších grafických kariet) a to vďaka výsledkom nástroja SteamVR Performance Test.

Napriek tomu sa hneď po spustení predobjednávok vyšplhal nový Half-Life na samotný vrchol. Uvidíme však, ako zareaguje trh na fakt, že nie je pripravený na spustenie tejto hry a či budú PC hráči ochotní výrazne investovať na to, aby si túto hru mohli vychutnať.

Half-Life: Alyx vychádza v marci budúceho roka.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk