Halo: Reach vyšlo po deviatich rokoch znova a zažilo masívny úspech

Halo: Reach vyšlo po deviatich rokoch znova a zažilo masívny úspech

 

Jedno z najúspešnejších vydaní hier v tomto roku na Steame.

Ako súčasť Halo: The Master Chief Collection sa PC hráči po prvý krát dočkali na svojej platforme hry Halo: Reach. A ak ste si neboli istý, či bude o Halo sériu na PC platforme záujem, tak vydanie tejto hry vám na túto otázku odpovedalo veľmi jasne.

Halo Reach sa totiž stalo druhým najúspešnejším vydaním novej hry na Steame v roku 2019. Technicky síce tretím, pretože na druhom mieste je Destiny 2, no tá vyšla ako free-to-play hra, takže do tohto poradia sa neráta. Jediná platená hra, ktorá ju predbehla bol Total War: Three Kingdoms. Hru totiž hralo súčasne 161 tisíc hráčov a na Twitchi sledovalo streamy ďalších 137 tisíc divákov.

Až 91% recenzií hry je pozitívnych, takže to vyzerá, že fanúšikovia sú viac ako spokojní, no PC port má stále niekoľko problémov, ktoré však štúdio postupne odstraňuje.

O to viac pôsobivý úspech to je s ohľadom na fakt, že Steam verzia nie je jediným spôsobom, ako si hru užiť, pretože hra je aj na Microsoft Store a taktiež je súčasťou predplatného Xbox Game Pass a asi nikto nepochybuje, že mnoho hráčov sa rozhodlo vychutnať si Halo Reach na PC touto formou.

Dá sa očakávať, že s pribúdajúcimi Halo hrami do Master Chief kolekcie bude pribúdať aj počet hráčov a už teraz sme zvedaví, aké čísla dosiahne koncom budúceho roka pri vydaní Halo Infinite.

Zdroj: Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk