Smutná správa zo strany vývojárov PlanetSide Arena

Smutná správa zo strany vývojárov PlanetSide Arena

 

Iba tri mesiace po štarte hry PlanetSide Arena, sa hra pomaly poberá do záhrobia.

Americké štúdio Daybreak Games tento týždeň ohlásilo, že servery pre hru PlanetSide Arena vypnú 10. januára. Ide o naozaj nečakanú správu, nakoľko sa hra iba pred tromi mesiacmi dostala na Steam do predbežného prístrupu. Podľa oficiálneho vyjadrenia vývojárov sa nepodarilo nalákať dostatok hráčov do hry, ktorí by založili komunitu vytvárajúcu očakávaný zážitok z hry. Od 13. decembra si tak nemôžete zakúpiť žiadne DLC.

„Ahojte všetci. Po dôkladnom zvažovaní sme sa rozhodli pre naozaj ťažké rozhodnutie a to, že vypneme servery pre hru PlanetSide Arena. Napriek vizionárskym ambíciám nášho tímu ohľadom hry, ktorá kombinuje masívne boje s priateľstvom, a to celou škálou nových herných módov, sme si po pár mesiacoch v early-access uvedomili, že je nemožné udržať dostatok hráčov pre vysnený zážitok z hry. “

Úryvok z vyjadrenia vývojárov.

Ide o smutnú správu pre aktívnych hráčov, no nemusia sa báť, tvorcovia vo svojom vyhlásení oznámili, že spolupracujú so Steamom na vrátení peňazí hráčom, ktorí učinili nákupy v hre počas hrania v predbežnom prístupe, či už formou platených DLC alebo in-game nákupmi.

Ťah zo strany vývojárov je samozrejme pochopiteľný, pretože v súčasnej dobe hru hrá aktívne okolo 10 ľudí. Hra bola predstavená v roku 2018 ako masívny súboj 1000 hráčov v jednom zápase.

Zdroj: Steam/VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk