Veľký vydavateľ THQ Nordic otvoril na Slovensku nové herné štúdio!

Veľký vydavateľ THQ Nordic otvoril na Slovensku nové herné štúdio!

Vieme, čomu sa bude venovať a ako sa bude volať.

Na pondelkové ráno sme sa dozvedeli veľmi dôležitú správu pre slovenský herný trh. Vydavateľstvo THQ Nordic a jeho materská spoločnosť Embracer Group sa totiž rozhodli, že v Bratislave otvoria nové herné štúdio s názvom Nine Rocks Games.

Jeho šéfom bude Dávid Durčák a podľa slov THQ Nordic je to štúdio zložené zo skúsených herných vývojárov, ktorí pracovali na hrách ako DayZ, Solider of Fortune: Payback, Conan (2004) a Chaser: „Tešíme sa na to, že budeme otvárať nové priestory, optimalizovať veľkosť vývojárskeho tímu a následne sa pustíme do vývoja na novom projekte. S partnerom ako THQ Nordic sme našli perfektné podmienky na prácach pri prvom projekte,“ povedal Durčák.

Podľa THQ Nordic bude toto štúdio pracovať strieľačke v subžánri survival hier. Ďalšie informácie však prezradia neskôr: „Vítame medzi nami najnovšieho člena THQ Nordic štúdií, Nine Rocks Games. Myslím si, že v biznise je vždy dobrým znakom keď do seba všetko zapadá. Správni ľudia na správnom mieste, ktorí majú správne nastavenie mysle. Sme radi, že môžeme tento slovenský tým mať na palube a tešíme sa na prvý projekt,“ povedal CEO THQ Nordic Klemens Kreuzer.

Zdroj: THQ Nordic

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk