Valve ide bojovať proti toxickým hráčom v Counter-Strike: Global Offensive

Valve ide bojovať proti toxickým hráčom v Counter-Strike: Global Offensive

Už ich nebudete musieť počúvať.

Nič nedokáže pokaziť deň pri hraní online hier tak, ako „idiotský“ spoluhráč, ktorý ostatným len nadáva a narušuje tým pohodlie pri hraní. O to viac, keď sa bavíme o hrách, ktoré kladú na komunikáciu medzi hráčmi veľký dôraz, ako Counter-Strike: Global Offensive.

A Valve to veľmi dobre vie a preto chystajú úplne nový systém, ktorý do určitej miery zatočí s tými, ktorým slušnosť a nepotrebnosť agresivity nehovoria nič. Systém je relatívne jednoduchý no jeho vplyv by mal mať veľký dosah na „zdravie“ hry.

Hráči, ktorí dostanú „veľké množstvo upozornení“ od ostatných hráčov, že ich správanie je toxické dostanú varovanie, aby sa zmestili do kože a keď tak nespravia a nahlásenia budú pokračovať, tak títo hráči budú v zápasoch automaticky stlmení a nebudete musieť počúvať ich prihlúple reči. Samozrejme, ak budete chcieť, stále si budete môcť takéhoto jedinca počas zápasu „odmutovať“ no jeho základný status bude taký, že bude stlmený, pokiaľ hráči nezíska dostatočné množstvo + bodov, aby sa z tohto „hlasového banu“ vymanil.

„Pretože tento systém je závislý od nahlasovania hráčov, tak umožňuje, aby si títo hráči nastavili štandard komunikácie a upozorní hráčov, ktorí tieto štandardy nespĺňajú,“ povedalo Valve.

Navyše, celý tento systém je riadený algoritmom a nebude vyžadovať zásah vývojárov. Systém by mal byť plne implementovaný už čoskoro.

Zdroj: Valve

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk