Steam a CS: GO prekonali rekordy v počte užívateľov a hráčov

Steam a CS: GO prekonali rekordy v počte užívateľov a hráčov

Starý rekord dlho nevydržal.

Nie je to tak dávno, čo Steam prekonal rekord v počte súčasne prihlásených používateľov, ktorý sa vyšplhal na hranicu 18,8 milióna hráčov naraz. Prešiel však prakticky iba týždeň a tento rekord už nie je platný.

Steamu sa totiž prvý krát v histórii podarilo prekonať métu 19 miliónov hráčov, ktorí boli v službe Steam prihlásení v jednu chvíľu. Konečné číslo sa zastavilo na 19 107 803 hráčov.

Ruka v ruke so Steamom sa však zvyšuje aj popularita kometitívnej FPS hry Counter-Strike: Global Offensive, ktorej sa v rovnaký deň podarilo prekonať 900 tisíc hráčov, ktorí hrali hru v jeden moment a toto číslo sa zastavilo na 901 651.

Zatiaľ nie je známe, čo tento nárast počtu hráčov spôsobuje, pretože v Counter-Strike: Global Offensive a ani na Steame neprebiehajú žiadne podujatia, ktoré by lákali hráčov extrémnym spôsobom, no analytik Daniel Ahmad to paradoxne pripisuje koronavírusu. Ten totiž v Číne spôsobil obmedzenia na dopravu a uzávierku miest a to tým pádom núti hráčov, aby zostali doma a trávili čas hraním hier.

Zdroj: SteamDB/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk