• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Vojna streamovacích služieb pokračuje: Samsung sa kamoší s Microsoftom a Activision sa nekamoší s Nvidiou
Vojna streamovacích služieb pokračuje: Samsung sa kamoší s Microsoftom a Activision sa nekamoší s Nvidiou

Vojna streamovacích služieb pokračuje: Samsung sa kamoší s Microsoftom a Activision sa nekamoší s Nvidiou

 

Najnovší vývoj a ohlásenia.

Minulý týždeň ohlásila Nvidia oficiálne spustenie svojej streamovacej služby GeForce Now, ktorá vám za mesačný poplatok (alebo aj zdarma v prípade využitia Free konta s obmedzeniami) sprístupní stovky hier na streamovanie a to všetko v 1080p a 60FPS. Podstatný rozdiel medzi touto službou a napríklad službou Google Stadia je to, že GeForce Now používa vašu reálnu hernú knižnicu a nemusíte si hry kupovať nanovo.

Lenže teraz prichádza prvý „úder.“ Vydavateľ Activision Blizzard totiž oznámil, že zo služby GeForce Now sťahuje podporu klienta Battle.net a tým pádom znefunkčňuje prístup ku všetkým hrám od vydavateľa Activision Blizzard. Nvidia to potvrdila cez svojho hovorcu, ktorý zároveň dodal, že chcú spolupracovať s Activision Blizzard, aby sa tam hry vrátili.

Momentálne tak GeForce Now podporuje klientov Steam a Epic Games Store. Zatiaľ sa nevie, či toto stiahnutie podpory má nejaký súvis s budúcou exkluzivitou pre inú streamovaciu službu, alebo sa Activision Blizzard jednoducho rozhodol nepodporovať žiadnu streamovaciu službu.

Kto však smeruje k streamovaniu hier je spoločnosť Microsoft, ktorá ohlásila spoluprácu s výrobcom smartfónov Samsung. Podľa hovorcu Samsungu spoločne pracujú na tom, aby hráčom ponúkli „prémiovú službu na streamovanie hier,“ čím mal nepochybne na myslí spoluprácu cez službu Project xCloud.

Podrobnosti však ani jedna strana neprezradila a viac o tejto spolupráci sa údajne dozvieme v priebehu tohto roka.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk