Quantic Dreams dokončilo transformáciu na nezávislé štúdio a vydavateľstvo

Quantic Dreams dokončilo transformáciu na nezávislé štúdio a vydavateľstvo

 

Odteraz už iba na všetky platformy.

Francúzske štúdio Quantic Dreams bolo v posledných rokoch neustále spájané s platformou Playstation. Pripravovali hry exkluzívne pre túto platformu a ak sa niečo očakávalo, tak skôr to, že Sony sa rozhodne pre kúpu tohto štúdia, ktoré by ho zmenilo zo 2nd party vývojára na 1st party. Lenže nič z toho sa neudialo a ťažko povedať či nebol záujem zo strany Sony, alebo Quantic Dreams. Stal sa presný opak a štúdio začalo vydávať svoje posledné hry na PC a ohlásilo transformáciu na multiplatformové štúdio.

A tá sa teraz dokončila a z Quantic Dreams je tak nie len multiplatformové štúdio ale aj herný vydavateľ, ktorý plánuje zastrešovať menších vývojárov a chce im pomáhať s vydávaním ich hier na trh: „Posledné dva roky boli skvelé. Úspech Detroit: Become Human, nárast našej komunity tým, že sme vydali naše hry na PC, to je iba niekoľko úspechov. Vďaka Detroit: Become Human sme mohli naplniť víziu, ktorú sme mali v pláne už od vzniku štúdia. A tou je po 23 rokoch od vzniku mať konečne možnosť dostať sa do pozície prestížneho herného vydavateľa,“ povedali zakladatelia David Cage a Guillaume de Fondaumiére.

To znamená, že Quantic Dreams je momentálne plne nezávislé multiplatformové štúdio a všetky jeho budúce hry budú pravdepodobne vydané na viacero platforiem, vrátane Xboxu a PC. A taktiež budú pomáhať menším štúdiám s vývojom a vydaním ich hier. O ich novom projekte však zatiaľ neprezradili nič.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk