Tvorcovia Plague Inc. finančne prispejú na boj proti COVID-19

Tvorcovia Plague Inc. finančne prispejú na boj proti COVID-19

 

Hra tiež dostane nové rozšírenie, ktoré bude zdarma pre všetkých.

Ndemic Creations oznámili, že pracujú na novom rozšírení pre ich populárny simulátor pandemického vyhladenia Zeme. Nový obsah je zaujímavý tým, že obracia kartu a namiesto snahy vyvraždiť všetko živé na našej modrej planéte, tento krát budeme svet zachraňovať. Koncept prakticky demonštruje aktuálnu situáciu vo svete a bol vyvíjaný za pomoci odborníkov z WHO. Nový obsah bude zadarmo, ale dátum vydania zostáva zatiaľ neznámy.

Ako sme už koncom januára informovali, koronavírus dopomohol známej hre opäť vystreliť do popredných priečok záujmu u hráčov. Hre sa tak darí a nechválne známy koronavírus mohol tvorcom hry zarobiť nemalé peniaze. Tí však nie sú skúpi a rozhodli sa pre podporu boja proti novej pliage. Prispejú 250 000$ na boj proti COVID-19. Príspevok si  rozdelia organizácie CEPI (Coalition of Epidemic Prepardness Innovations) a COVID-19 Solidarity Response Fund, ktorý patrí pod WHO.

CEPI sa zaoberá financovaním a vývojom vakcín proti novo sa objavujúcim infekčným chorobám. COVID-19 Solidarity Response Fund má zasa za cieľ vyzbierať 675 miliónov dolárov na zafinancovanie strategického plánu pre sledovanie koronavírusu, nákupu a doručovaniu ochranných pomôcok pre zdravotníckych pracovníkov a urýchliť úsilie na vývoj testov a vakcín. Peniaze sa teda obom zariadeniam určite zídu a my budeme v karanténe za počítačom držať palce, aby všetko dopadlo čo najlepšie.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk