Koronavírus: Steam naďalej láme rekordy, predaje hier v Anglicku sa strojnásobili

Koronavírus: Steam naďalej láme rekordy, predaje hier v Anglicku sa strojnásobili

 

Aj takouto rečou k nám prehovára pandémia.

Nový víkend, nový rekord. Ľudia po celom svete sa izolujú od okolitej spoločnosti a nielen Steam servery chtiac-nechtiac podstupujú záťažové testy.  Momentálne sú na svete len dva druhy podnikateľov. Tí, ktorých aktuálna situácia okolo COVID-19 ruinuje no a potom tí, ktorí sa pohybujú v hernom biznise. Ktorí sú ktorí vysvetľovať snáď nemusím. Po vynútenej karanténe sa aj tí, čo si z nás zanietených hráčov, celé roky strieľali a vysmievali sa z detského ihriska, že sme „lúzeri“ a „nerdi“, rozhodli usadnúť za svoje prestarnuté počítače, vygenerovať zabudnuté heslo na Steam a spustiť niektorú hernú klasiku.

Všetky tieto okolnosti rozhodli o tom, že herná platforma Steam z víkendu na víkend láme nový a nový rekord v počte aktívnych užívateľov. Aktuálne sa populárnej platforme podarilo prepísať štatistiku v počte „súčasne hrajúcich hráčov“ z pôvodných 7,2 na 7,25 milióna. Starý rekord z januára 2018 je tak už minulosťou. Oproti minulému víkendu sa tiež navýšil počet registrovaných osôb z pôvodných 22 na 23,4 milióna. Takže tí, ktorí svoje heslá definitívne zabudli si vytvorili nové účty.

Prudký nárast popularity zažívajú aj spoločnosti Xbox a Nintendo, kde boli zaznamenané pády online služieb zapríčinených náhlym zvýšeným záujmom. Sony rovnako zareagovala na preťaženie serverov znížením rýchlosti sťahovania. Spojené kráľovstvo aj napriek počiatočnému zľahčovaniu situácie napokon vo veci tiež koná a hovorí o tom aj fakt, že predaj fyzických kópií hier sa v Anglicku dokonca strojnásobil. Celkový počet predaných hier v UK prekonal hranicu 475000, čo je trojnásobok predajov z minulého týždňa.

Zdroj: videogameschronicle, steampowered

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk