#RipFortnite je trending na Twitteri. Lúčia sa hráči so známou Battle Royal hrou?

#RipFortnite je trending na Twitteri. Lúčia sa hráči so známou Battle Royal hrou?

 

Čo trápi hráčsku základňu?

Fortnite sa stal fenoménom, ktorý pozná každý, kto o gaming zakopol čo i len náhodou. Hra z roku 2017, ktorá dostala Epic Games na výslnie sa čoskoro dostala na všetky dostupné platformy a získala si masívnu základňu fanúšikov. Čo sa stalo s obľúbenou battle royal hrou, že jej svet praje nech „odpočíva v pokoji“?

Zdá sa, že táto vlna nepokojov ani nemá centrálnu myšlienku alebo udalosť, ktorá to celé spustila. Dalo by sa povedať, že ide skôr o všeobecný pocit, že hra „už nie je taká dobrá, ako bývala“. Možno ste si všimli, že v poslednom čase sa na Fortnite zosypala vlna kritiky po tom, ako do hry prišiel skill-based matchmaking, ktorý robí hru serióznejšou a teda podľa mnohých hráčov menej zábavnou.

Ďalší hráči sa sťažujú na problémy so servermi, ktoré v posledných dňoch dostávajú zabrať aj kvôli koronavírusu. Dôvodom na kritiku môže byť aj fakt, že sa žáner Battle Royal v poslednom období rozšíril o Apex Legends a Call of Duty: Warzone. Fortnite zažil odliv hráčov pri oboch týchto hrách, ktorému nepochybne pomohla aj beta Valorant.

Ráno 12. apríla bol hashtag #RipFortnite spomenutý na Twitteri 14-tisíc krát. Zároveň je Fortnite stále siedmou najsledovanejšou hrou na Twitchi s takmer 100-tisíc divákmi, takže o smrti tohto herného kultu je ešte priskoro hovoriť.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk