Nintendo právnici sa pustili do boja: Vadí im PC verzia Super Mario 64

Nintendo právnici sa pustili do boja: Vadí im PC verzia Super Mario 64

 

Obrovský úspech moderov tŕňom v oku.

Ako sa dalo čakať, PC port Super Mario 64, o ktorom sme vás nedávno informovali sa vôbec nepáči spoločnosti Nintendo, ktorá je notoricky známa tým, že si svoje značky a staré hry chráni možno až príliš intenzívne.

Nintendo tak opäť poslalo svojich právnikov, ktorí zaklopali na dvere službám Google a Youtube a podali sťažnosť za porušovanie autorských práv a požiadali, aby obe služby stiahli odkazy na tieto porty zo svojho vyhľadávania a ponuky videí. Prevádzkovatelia rôznych hostingových služieb taktiež stiahli chvost a mnohí túto verziu hry zo svojich serverov odstránili, aby sa nedostali pod skúmavé oko Nintenda.

Primárnym problémom pre Nintendo je fakt, že nejde o emulovanú verziu hry (s ktorou má spoločnosť taktiež problém), ale že ide o plný PC port hry s podporou DirectX 12 API, 4K rozlíšením, podporou širokouhlých monitorov a podporou moderných ovládačov.

Zatiaľ to však vyzerá, že Nintendo sa sústreďuje na spomalenie a prípadné zastavenie šírenia tohto portu a zatiaľ nevieme o tom, že by sa spoločnosť začala venovať autorom tejto PC verzie. Každopádne, ako ich dobre poznáme, asi to nebude na dlho. Čoskoro nepochybne pristane v schránke autorov list o tom, aby zastavili produkciu a distribúciu tohto softvéru.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk