Anthem 2.0 je vo vývoji, no tak skoro ho určite neuvidíme

Anthem 2.0 je vo vývoji, no tak skoro ho určite neuvidíme

 

Bioware vyšlo z úkrytu.

Že sa Anthem veľmi nevydaril, to došlo už asi mnohým. Ambiciózny, no o to bolestivejší projekt Bioware sa nestal Bobom Dylanom videohier (kódové označenie Anthem bolo Dylan) a hráči naň zabudli už niekoľko týždňov po vydaní. Dôvodov bolo hneď niekoľko, no tými primárnymi boli asi celková nedokončenosť a nedomyslenosť a taktiež aj obrovské množstvo technických problémov.

Bioware to však nevzdalo a v priebehu tohto roka oznámilo zastavenie prác na novom obsahu v prospech kompletného prepracovania hry. Teda tak to aspoň naznačil šéf štúdia Casey Hudson. Teraz však máme oficiálne potvrdenie tohto faktu a to priamo od šéfa vývoja Anthem NEXT, alebo Anthem 2.0, alebo Anthem Remake, alebo ako si to už nazvete.

Z blogového príspevku na oficiálnej stránke Bioware sme sa dozvedeli niekoľko zaujímavých skutočností:

  1. Meno šéfa vývoja Anthem NEXT je Christian Dailey a ide o šéfa Austinskej pobočky štúdia Bioware, ktorá sa doteraz venovala hlavne MMORPG hre Star Wars: The Old Republic.
  2. Je teda zrejmé, že hlavné vývojárske štúdio Bioware v Edmontone už s projektom nemá veľa spoločného a že ich „bordel“ budú naprávať iní vývojári. Dá sa predpokladať, že Bioware Edmonton momentálne vyvíja nový Dragon Age a možno aj nejakú ďalšiu hru.
  3. Poslednú dobu strávilo štúdio brázdením sociálnych sietí a rôznych fór, aby zaistili čo najviac spätnej väzby ohľadom hry
  4. Bioware Austin už začalo tzv. Incubation proces. To znamená, že Anthem sa vráti do fázy prototypovania herných mechaník a herných systémov, pričom základnou úlohou bude zachovať to, čo mali hráči na Anthem radi, a kompletne prekopať to, čo nemali radi.
  5. Na vývoji prototypu sa podieľa približne 30 vývojárov a Dailey upozorňuje, že to bude dlhý proces. Zároveň však podotkol, že tento malý tím im umožní oveľa väčšiu flexibilitu oproti masívnemu vývojárskemu štúdiu.
  6. Dailey potvrdil, že si chcú zachovať otvorenú komunikáciu s fanúšikmi a pravidelne ich informovať o nových zmenách a objavoch. Má ísť o obojstrannú komunikáciu, kde budú hráči zasvätení do dizajnového procesu a pomôžu tak, aby bol výsledný produkt rádovo lepší, ako pôvodná hra.
  7. Samozrejme, všetko je zatiaľ vo výrazne obmedzenom režime a to vďaka COVID19.

Ak ste teda dúfali, že Anthem NEXT sa dočkáme možno s vydaním nových konzol, tak podľa slov Christiana Daileyho to tak určite nevyzerá.

Zdroj: Bioware

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk