System Shock 3 je v rukách čínskeho giganta Tencent

System Shock 3 je v rukách čínskeho giganta Tencent

 

Vývoj však chvalabohu pokračuje.

Už hodnú chvíľu sa nahlas hovorilo o tom, že vývoj System Shock 3 je v obrovských problémoch a to napriek uisteniu štúdia, že viac-menej všetko je v poriadku. Štúdio OtherSide Entertainment pod vedením Warrena Spectora údajne zažilo exodus zamestnancov a spoločnosť nezvládala financovanie projektu.

A teraz sa tieto informácie o problémoch pri vývoji prakticky potvrdili, nakoľko štúdio prezradilo, že práva na značku a vydavateľské práva predali čínskemu hernému gigantovi, spoločnosti Tencent: „Sme šťastní, že môžeme oznámi, že Tencent bude mať na starosti budúcnosť značky System Shock. Ako malé indie štúdio bolo pre nás veľkou výzvou venovať sa projektu. Veríme, že skúsenosti Tencentu a jeho expertíza prinesú hru do nových výšin.“

Oficiálny Twitter účet štúdia však nepotvrdil a ani nevyvrátil, či bude naďalej pôsobiť ako vývojárske štúdio za hrou a celkovo budúcnosť štúdia je viac ako otázna.

Tencent tak naďalej rozširuje svoj vplyv v západných herných spoločnostiach. Okrem toho že vlastní celé štúdio Riot Games, tak vlastní veľkú časť Epic Games, Activision Blizzard a Ubisoftu. 

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk