Nárek hráčov zabral: Id Software odstráni Denuvo Anti-Cheat z Doom Eternal

Nárek hráčov zabral: Id Software odstráni Denuvo Anti-Cheat z Doom Eternal

 

Príklad rýchlej a správnej reakcie.

Minulotýždňový patch pre Doom Eternal v sebe skrýval na PC nemilé prekvapenie. Denuvo Anti-Cheat ochranu. A kombinácia slova Denuvo a softvéru, ktorý sídli v Ring 0 nemohla spôsobiť nič iné, ako hnev a rozčarovanie hráčov. A netrvalo dlho a hráči svoj hnev dali pocítiť a hru na Steame zbombardovali negatívnymi recenziami.

Štúdio však zareagovalo relatívne rýchlo a producent hry Marty Stratton na sieti Reddit ohlásil, že v najbližšej aktualizácii bude táto Anti-Cheat ochrana odstránená. „Napriek našim najlepším úmyslom nám dala spätná väzba od hráčov jasne najavo, že musíme prehodnotiť náš prístup k anti-cheat softvéru. Takže sme sa rozhodli odstrániť túto anti-cheat technológiu z hry odstrániť v najbližšej aktualizácii.“

Stratton taktiež poskytol náhľad do myslenia štúdia, keď sa rozhodli túto ochranu do hry implementovať. V prvom rade chceli ochrániť integritu Battlemode a zároveň sa chceli pripraviť na vydanie Invasion módu, ktorý spája kampaň a multiplayer. A pre štúdio bol kernel level anti-cheat tým najlepším a najefektívnejším riešením. Promptné vydanie anti-cheatu bolo taktiež podmienené tým, že v Doom 2016 prišiel takýto softvér do hry neskoro a aj kvôli tomu multiplayer skončil skôr, ako sa predpokladalo.

Zároveň dodal, že problémy so stabilitou a výkonom hry po Update 1 nemajú žiaden súvis s novou anti-cheat ochranou a štúdiou už preskúmava spôsoby, ako to napraviť. Aktualizácia hry by mala byť vydaná v priebehu týždňa.

Latest Information on Update 1 & Anti-Cheat from r/Doom

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk