Na vývoji System Shock 3 bude kolaborovať Tencent a OtherSide

Na vývoji System Shock 3 bude kolaborovať Tencent a OtherSide

 

Zemetrasenie sa hádam skončilo.

System Shock 3, očakávané pokračovanie legendárnej série sa pred už dlhú dobu nevyhýbalo problémom. Najprv takmer zbankrotoval vydavateľ hry, švédska spoločnosť Starbreeze a následne práva na vydávanie hry odpredal priamo vývojárskemu štúdiu, OtherSide Entertainment, ktoré však taktiež nemalo príliš veľa finančných prostriedkov. Situácia sa dostala do takého bodu, kedy hrozilo zrušenie projektu a zatvorenie štúdia, no celú situáciu zachránil čínsky Tencent, ktorý kúpil práva na vývoj a vydávanie hry.

Otázkou však bolo, aká bude rola štúdia OtherSide, nakoľko už na vývoj tejto hry nemajú práva. Zdá sa však, že vývoj hry bude pokračovať v kolaborácii medzi Tencentom a týmto štúdio. Prezradila to komunitná manažérka štúdia Alyssa Marshall. Podľa jej slov je štúdio stále „zapojené“ do tohto projektu, no nekonkretizovala v akej forme: „Stále sa venujeme System Shocku 3, no viac v tejto chvíli nemôžem povedať. Keď budeme môcť prezradiť viac informácií, tak to urobíme.“

Možností je niekoľko, pričom tá najpopulárnejšia je, že Tencent poskytne financovanie projektu a pomoc s vývojom, no hlavným štúdiom bude stále OtherSide. Druhou možnosťou je úplný opak – že OtherSide prejde do role pomocného štúdia a vývoja hry sa chopí novootvorené štúdio Tencentu v Kalifornii. Tencent k tejto situácii nevydal žiadne vyhlásenie.

Zdroj: GamingBolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk