• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Cyberpunk 2077 bol odložený... opäť: Toto je nový (a dúfajme, že už finálny) dátum vydania
Cyberpunk 2077 bol odložený... opäť: Toto je nový (a dúfajme, že už finálny) dátum vydania

Cyberpunk 2077 bol odložený... opäť: Toto je nový (a dúfajme, že už finálny) dátum vydania

 

Poľské vývojárske štúdio CD Projekt RED zostalo verné svojej tradícii viacnásobného odkladania hier a posunulo dátum vydania Cyberpunku 2077 o zhruba dva mesiace. Všetci však máme skúsenosti s titulmi, ktoré mohli byť dobré, ba výborné... ak by ich vývojári dostali viac času.

Odklad hry, obzvlášť tak očakávanej ako Cyberpunk, hráčov vždy zabolí. V tomto prípade však verím slovám CD Projektu RED, ktorý v správe pre fanúšikov uverejnenej na sociálnych sieťach vysvetľoval, aký neľahký je takýto verdikt pre samotných autorov. „Uvedomujeme si, že takéto rozhodnutia nás stoja vašu dôveru. Vymeniť ju za dodatočný čas je jedno z najťažších rozhodnutí, aké môže vývojár učiniť,“ napísali na Facebook šéfovia štúdia – jeho zakladateľ Marcin Iwiński a aktuálny líder Adam Badowski.

„Hráči, ktorí nás poznajú, vedia, že do sveta nevypustíme niečo, čo ešte nie je pripravené. ´Pripravené, keď je to hotové´ pre nás nie je len frázou, ktorú hovoríme, pretože to dobre znie.“

CD Projekt RED

CD Projekt RED prezradil, že hoci je už Cyberpunk 2077 hotový ako z hľadiska obsahu, tak aj herných mechaník, taký komplexný, vzájomne poprepájaný svet si jednoducho vyžaduje väčší priestor na záverečné dolaďovanie. A podľa toho, čo o Cyberpunku vieme, možno súdiť, že novinka od autorov Zaklínača bude esom nielen z hľadiska kvality, ale aj kvantity.

Novým dátumom vydania je preto 19. november. Hra mala pôvodne vyjsť v septembri, na ktorý ju preložili ešte zo 16. apríla. Aspoňže teraz nejde až o taký veľký skok pri vydaní, nie?

Iwinski a Badowski tiež odhalili, že tento týždeň majú Cyberpunk k dispozícii herní novinári z celého sveta (my, žiaľ, nie), aby mohli spracovať herné preview. Viac informácií sa dozvieme už 25. júna, kedy má CDPR naplánovanú svoju on-line akciu s názvom Night City Wire.

„Zo Cyberpunku chceme spraviť niečo, čo s vami zostane roky. Ospravedlňujeme sa vám a dúfame, že nakoniec pochopíte, prečo sme spravili to, čo sme spravili.“

CD Projekt RED

Niežeby som niekoho kritizoval, ale pokiaľ ide o odklad hier, pre úspešné poľské štúdio nejde ani zďaleko o neprebádané vody. Koniec koncov, technicky sa Zaklínač 3 stal hrou roka práve kvôli viacnásobnému odkladu. Treba však zdôrazniť, že čakanie sa určite vyplatilo a táto RPG dodnes patrí medzi absolútnu špičku nielen v rámci žánru, ale vo videohrách celkovo. Ak teda CD Projekt RED potrebuje ďalší mesiac či dva na odstránenie bugov a vychytanie chybiček, nech sa páči. Ja som s tým okej.

Čo vy?

Zdroj: Gamesite.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk