PC Master Race má smolu: Next-gen verzie FIFA 21 sa nedočkajú!

PC Master Race má smolu: Next-gen verzie FIFA 21 sa nedočkajú!

 

Budú si musieť vystačiť s old-gen verziou.

Futbalová séria FIFA sa v tomto roku dočká next-gen verzie, ktorá prinesie (dúfame) veľké množstvo zlepšení, do série, ktorá to v posledných rokoch už zúfalo potrebuje. Táto verzia príde na nové konzoly Playstation 5 a Xbox Series X. Čo však PC?

Pre tzv. „PC Master Race“ máme v tomto prípade dosť nepríjemnú správu. Nakoľko asi nikto nečítal FAQ na oficiálnej stránke EA Sports, tak asi málokto vie, že PC verzia FIFA 21 bude totožná s old-gen verziou, čiže s verziou hry pre Xbox One a Playstation 4. A asi nikoho neprekvapíme, keď skonštatujeme, že PC komunita série FIFA z toho vôbec nie je nadšená a už teraz sa tešíme na užívateľské hodnotenia hry na Steame, nakoľko tento ročník FIFA bude mať na tejto platforme premiéru.

EA sa zatiaľ nevyjadrilo, prečo sa rozhodlo k takémuto kroku. Dekádu dozadu bolo celkom bežné, že PC komunita dostávala horšie verzie športových hier od EA Sports, no v posledných rokoch začalo EA brať aj PC vážne a na tejto platforme vydávali rovnaké verzie hry ako na konzolách. Preto je to celkom zvláštne, pretože PC určite má výkon na to, aby next-gen verziu FIFA zvládlo. Jedným z dôvodov však môže byť fakt, že iba minimum PC hráčov disponuje tak výkonným hardvérom, aký majú ponúknuť nové konzoly a EA jednoducho chce, aby si FIFA 21 mohli užiť viacerí hráči a old-gen verzia je lepšie škálovateľná na slabší hardvér.

„Aj by som k tomu zanechal nejaký komentár, ale musím si ísť predobjednať Ultimate Edíciu old-gen verzie FIFA 21 na najvýkonnejšej konzole na svete (PC),“ sarkasticky poznamenal jeden z fanúšikov série.

FIFA 21 vychádza 9. októbra na PC, Xbox One, Playstation 4, Playstation 5 a Xbox Series X.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk