Naivné Sony muselo po chvíli výrazne navýšiť ceny Horizon: Zero Dawn na PC

Naivné Sony muselo po chvíli výrazne navýšiť ceny Horizon: Zero Dawn na PC

 

Neskúsenosť s PC trhom sa prejavila.

Sony pred niekoľkými dňami ohlásila dátum vydania Horizon: Zero Dawn na PC (7. august) a taktiež vyjavila aj cenu, za ktorú chce túto hru predávať. A tá síce nie je „plnou sumou“ za AAA hru, no vzhľadom na to, že ide o 3 roky starú hru, tak určite nejde ani o nízku sumu. Sony ju totiž predáva za 49,99€, za čo si vyslúžila kritiku zo strany mnohých hráčov.

A ako to už na PC trhu býva, tak tamojší hráči sa opäť vynašli a naplno sa prejavila neskúsenosť Sony s predajom hier na Steame. Totižto, Sony určilo cenu hry podľa jednotlivých regiónov, čo vyústilo vo fakt, že v niektorých častiach sveta sa hra predávala neuveriteľne lacno.

Takže zatiaľ čo u nás ste na kúpu hry potrebovali 49,99€, tak vám stačila argentínska VPN a zrazu bolo zo 49,99€ iba 539 Peso, alebo 6,63€. A tak sa húfne nakupovalo. A nakupovalo sa tak, že si to všimlo aj Sony a tak sa rozhodli zvýšiť cenu hry v Argentíne z 539 Peso na 2300 (28,83€) čo je síce aj tak výrazne lacnejšie ako u nás, no už to nie je taká neodolateľná ponuka. Bohužiaľ na to všetko doplatili argentínski hráči, pretože hra im zrazu nečakane zdražela takmer 5-násobne.

Podľa SteamDB sa však dá hra stále kúpiť relatívne lacno. Najnižšia cena je momentálne v Indonézii (12,84€) a v Indii (13,04€). No dá sa očakávať, že aj tam Sony čoskoro zasiahne.

A ešte jedna drobnosť. Okrem veľkého množstva nastavení v PC verzii Horizon: Zero Dawn ponúkne hra tzv. Original nastavenie – teda to, v ktorom prišla hra na konzolu Playstation 4. A podľa menu to vyzerá, že konzolové verzie fungovali v „medium“ nastaveniach, takže PC hráči sa môžu tešiť na ešte krajší vizuálny zážitok.

Zdroj: SteamDB

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk