Nový anti-cheat v Counter-Strike: Global Offensive pridáva hráčom vrásky na čelo

Nový anti-cheat v Counter-Strike: Global Offensive pridáva hráčom vrásky na čelo

 

Valve však zatiaľ úpravy neplánuje.

Counter-Strike: Global Offensive sa v poslednom update dočkal nového prídavku. Konkrétne nového anti-cheat systému, ktorý sa hráčom prezentuje ako tzv. Trusted Mode. Ten blokuje externé procesy, ktoré by mohli vykonávať interakciu s hrou a tým pádom by mal dopomôcť k nižšej miere cheatovania v hre.

Ak napríklad máte spustenú aplikáciu, ktorú systém nevyhodnotí ako „trusted“ tak na získanie tohto statusu musíte hru reštartovať a danú aplikáciu vypnúť, ináč vám tento status nebude udelený. A práve tu prichádzajú problémy.

Totižto, cez Trusted mód stratili mnohí hráči prístup ku komunitným serverom a custom hrám. To značne limituje možnosti hráčov pri hraní a vzhľadom na to, že niektoré herné módy v Global Offensive sú extrémne populárne a boli súčasťou hry od nepamäti ide o celkom divné rozhodnutie.

Navyše, hráči hlásia, že Trusted Mode má konflikty aj s celkom bežným softvérom, ako napríklad OBS, Discord, Spotify či Nvidia Game Filter a to bez ohľadu na to, že tieto programy na hru nijak nevplývajú. A aby toho nebolo málo, niektorí hráči hlásia veľké straty výkonu, čo sa určite nedá považovať za pozitívum.

Valve tvrdí, že hráči síce môžu spustiť hru cez príkaz -untrusted, no tento krok znamená, že hráči nemôžu hrať na VAC-aktívnych serveroch a navyše sa automaticky znižuje ich „trust factor,“ čo má následne vplyv na matchmaking.

Zdroj: PCGamer/Valve

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk